Naga MarketsVitalik Buterin
Vitalik Buterin

Współtwórca sieci Ethereum, Vitalik Buterin, skomentował przeszkody na mapie drogowej do wdrożenia protokołu Eth2 podczas konferencji w Hongkongu. Przemawiając częściowo w języku mandaryńskim na Virtual Fintech Forum podczas odbywającego się w tym tygodniu StartmeupHK Festival 2021, Buterin stwierdzał, że technologia nie jest głównym problemem największej na świecie sieci inteligentnych kontraktów.

  • Ethereum ma przejść z protokołu dowodu pracy na dowód stawki, aby ograniczyć zużycie energii oraz zmniejszyć wysokie opłaty transakcyjne
  • Te przez popularność sieci ETH na rynku zdecentralizowanych finansów wzrosły do rekordowo wysokich poziomów wynoszących nawet kilkaset dolarów
  • Vitalik Buterin chce jak najszybszego wdrożenia Eth2, jednak doświadczenia z prac nad Ethereum pokazują, że rozwój technologii potrzebuje czasu
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Budowa Ethereum zajmuje więcej czasu niż zakładano

Przyznał, że budowa Ethereum zajęła o wiele więcej czasu niż się spodziewał, a wczesne szacunki budowy Eth1 blockchain wynoszące około trzech miesięcy zamieniły się w rzeczywistości w osiemnaście miesięcy. Ulepszona wersja potrzebuje natomiast znacznie więcej czasu.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Myśleliśmy, że zrobienie Proof of Stake zajmie jeden rok, ale w rzeczywistości trwa to sześć lat. Jeśli robisz skomplikowaną rzecz, o której myślisz, że zajmie ci chwilę, to w rzeczywistości jest bardzo prawdopodobne, że zajmie ci to znacznie więcej – komentował Vitalik Buterin.

Buterin dodał, że w ciągu pięciu lat, które zajęło Ethereum dojście do miejsca, w którym jest dzisiaj, doszło do wielu wewnętrznych konfliktów w zespole. “Jednym z największych problemów, jakie widzę to nie problemy techniczne, ale problemy związane z ludźmi”.

Zobacz również: Ethereum 2.0 zgromadził już 5,2 mln tokenów ETH wartych ponad 13 mld dol.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Skalowalność poprzez sharding w Ethereum dopiero za rok?

Komentarze pojawiły się w rozmowie z Jehanem Chu, współzałożycielem i partnerem zarządzającym w firmie Kenetic z siedzibą w Hongkongu, zajmującą się inwestycjami i handlem w ramach sieci blockchain.

invest

Buterin stwierdził, że Eth2 będzie w stanie osiągnąć taki poziom skalowalności, jakiego oczekują aplikacje korporacyjne na dużą skalę, gdy połączone zostaną rollupy i sharding. Jednak nie jest prawdopodobne, aby nastąpiło to do końca 2022 roku, jak wynika z najnowszych szacunków mapy drogowej.

Zgodnie z mapą drogową Eth2, dwa łańcuchy połączą się lub zadokują pod koniec 2021 lub na początku 2022 roku, zgodnie z oficjalną dokumentacją, która stwierdza:

– Pierwotnie plan zakładał pracę nad łańcuchami shardów przed połączeniem – aby zająć się skalowalnością. Jednakże, wraz z rozkwitem rozwiązań skalowania warstwy drugiej, priorytet przesunął się na zamianę Proof-of-Work na Proof-of-Stake poprzez połączenie – wyjaśnia Buterin.

Faza pierwsza, która wprowadza skalowalność poprzez sharding, na tym etapie nie jest spodziewana wcześniej niż w drugiej częściej 2022 roku. Buterin dodał, że obecna wersja Ethereum w dużej mierze stała się ofiarą własnego sukcesu z popytem popychającym opłaty sieciowe do rekordowych poziomów, co czyni większość transakcji ekonomicznie nieopłacalnymi dla przeciętnego użytkownika.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje gpw | oncoarendi kurs | pgnig kurs | notowanie bitcoin | prognoza dolara | fp markets | dax index |

Eth2 to nie wyrzucenie Ethereum do kosza, tylko implementacja istotnych zmian

W zakresie protokołu Eth2, Buterin przyznał, że nie chce używać tej nazwy zbyt często, ponieważ zespół chciał podkreślić, że “to nie jest wyrzucenie istniejącej platformy Ethereum i stworzenie zupełnie nowej. Jest to znacznie bardziej rodzaj przyrostowego zestawu zmian.”

Aktualizacja do Proof-of-Stake stała się jeszcze bardziej pilna w momencie gdy rynek kryptowalut zaczęto krytykować za nadmierne zużycie energii wynikające z pracy górników.

Według Digiconomist, blockchain Proof-of-Work Ethereum zużywa równowartość energetyczną Hongkongu. Dla porównania, nowa sieć Proof-of-Stake będzie zużywać około 99,95% mniej energii.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here