Naga MarketsVitalik Buterin zarobił 4 mln dol. na dogecoinie (DOGE), zainwestował 25 tys. dol.
Vitalik Buterin

W swoim wystąpieniu w podcaście Lexa Fridmana, Vitalik Buterin będący współtwórcą sieci Ethereum ujawnił, że zyskał ponad 4 miliony dolarów z inwestycji w dogecoina (DOGE) o wartości 25 000 dolarów, która miała miejsce jeszcze w 2016 roku. Jednak wierny swoim przekonaniom, oddał cały zysk cele charytatywne.

Dogecoin dał sporo zarobić Vitalikowi Buterinowi

Dogecoin został stworzony w grudniu 2013 roku i starał się skapitalizować popularność mema z piesełem inspirowanego japońskim psem rasy Shiba Inu. Sam Vitalik opisał DOGE jako jedną z pierwszych “zabawnych monet” wprowadzonych do rozwijającego się ekosystemu aktywów kryptograficznych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Chociaż był pod wrażeniem społeczności, która uformowała się wokół DOGE, Vitalik żartował z braku tezy inwestycyjnej:

– Na początku ludzie nie traktowali tego zbyt poważnie. Pamiętam, że myślałem sobie, jak wytłumaczę mamie, że właśnie zainwestowałem 25 000 dolarów w dogecoina, którego jedyną interesującą rzeczą w tym monecie jest logo psa. Ale oczywiście, to była jedna z najlepszych inwestycji, jakich kiedykolwiek dokonałem – zaznaczał Buterin.

Chociaż Buterin stwierdził, że DOGE “radził sobie naprawdę dobrze” w kolejnych latach to wspomina, że został zaskoczony przez szał spekulacyjny, który pojawił się w wyniku fascynacji Elona Muska kryptowalutą-memem.

Zainteresowanie Muska narodziło się najprawdopodobniej po głosowaniu społeczności z 2019 r., które ujawniło, że założyciel SpaceX był najbardziej pożądanym hipotetycznym prezesem projektu w 2019 roku – cztery lata po tym, jak założyciel dogecoina zdecydował się go porzucić.

– Pod koniec 2020 roku Elon Musk zaczął mówić o dogecoinie, a kapitalizacja rynkowa po prostu wystrzeliła do 50 miliardów dolarów. Wystrzeliła w górę wielokrotnie – powiedział Buterin.

Wspomniał, że był zamknięty w Singapurze przez lockdown, kiedy cena DOGE wystrzeliła w górę o 775% z 0,008 dol. do 0,07 dol. w ciągu jednego dnia. Miał wtedy pomyśleć: “O mój Boże, mój DOGE jest wart bardzo dużo!”

invest

– Natychmiast zwołałem kilku moich przyjaciół i powiedziałem im, aby rzucili wszystko i realizowali zyski, sprzedałem połowę DOGE i dostałem 4,3 miliona dolarów, przekazałem zyski do GiveDirectly, a kilka godzin po tym jak to zrobiłem, cena spadła z powrotem z około 0,07 do 0,04 dol. – dodaje Buterin.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Vitalik nadal może posiadać DOGE warte 20 mln dol.

Po sprzedaniu połowy swojego DOGE na lokalnym szczycie Vitalik mówi, że czuł się jak “niesamowity trader” dopóki, “oczywiście, cena nie wróciła z powrotem do góry a następnie osiągnęła 50 centów”. Zakładając, że Buterin zatrzymał pozostałe 50% z tego zasobu DOGE, współtwórca Ethereum posiadałby obecnie dogecoiny o wartości prawie 20 milionów dolarów.

Pomimo wspierania projektu na stosunkowo wczesnym etapie jego rozwoju Buterin podkreślił, że nie spodziewał się, że DOGE zawładnie wyobraźnią głównego nurtu inwestorów i ponownie pojawi się jako wiodący składnik aktywów kryptowalutowych pod względem kapitalizacji:

– DOGE stał się wielkim fenomenem. Mamy wiele osób, które słyszały o DOGE, a nie słyszały o Ethereum. To o czymś świadczy i z pewnością tego nie przewidywałem – podsumował Buterin.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: co to jest blika | kurs kryptowalut wykres | sp500 notowania | kurs jsw | bitcoin wykres | wig20 notowania | kurs eurocash |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRynek miedzi: Potencjalne strajki w kopalniach w Chile
Następny artykułCI Games: Wolumen sprzedaży SGWC 2 na Xbox wzrósł o ok. 177% wobec SGWC 1
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here