Naga Markets



Vitalik Buterin ostrzega, że ​​wysokie opłaty, jakie dziś obowiązują w sieci Ethereum, zagrażają bezpieczeństwu projektu. Wezwał do wprowadzenia reformy systemu opłat.

  • Opłaty w sieci Ethereum znacznie wzrosły.
  • Współtwórca projektu jest zdania, że to niebezpieczne zjawisko pod kątem bezpieczeństwa sieci.

Vitalik Buterin: wysokie opłaty są niebezpieczne

Chodzi o to, że coraz większa zależność górników od opłat transakcyjnych może zachęcać ich do samolubnych praktyk, które będą pozwalały im generować większe zyski. Tyle że może to zwiększyć ryzyko zakłóceń w przetwarzaniu samych transakcji.

Te artykuły również Cię zainteresują




Komentarz Buterina pojawia się teraz, gdy użytkownicy sieci zauważają, że muszą płacić już opłaty transakcyjne wyższe niż 100 gwei. On sam opowiada się za wdrożeniem ulepszenia Ethereum (EIP) 1599. Ma to pomóc zreformować system opłat Ethereum. Obejmuje to “spalanie” opłat podstawowych, aby zmniejszyć zależność górników od taryf transakcyjnych.

EIP-1559

Buterina cytuje też artykuł z 2016 roku autorstwa czterech badaczy z Uniwersytetu Princeton, w którym przedstawiono ryzyko związane ze wzrostem opłat transakcyjnych dot. BTC.

W artykule starano się ostrzec przed kilkoma zagrożeniami dot. wydajności i bezpieczeństwa bitcoina (BTC), które mogą wystąpić, gdy górnicy stają się coraz bardziej zależni od opłat transakcyjnych, ponieważ nagrody za wykopanie nowych bloków maleją wraz z wiekiem blockchaina kryptowaluty.

Naukowcy twierdzili, że duże zróżnicowanie opłat transakcyjnych może zachęcić do „samolubnych” praktyk wydobywczych, gdy nagrody blokowe maleją, przewidując, że górnicy mogą próbować rozwidlać „bogate” bloki, aby ukraść zawarte w nich nagrody.

Propozycja EIP-1599 przewidywałaby więc zwiększenie całkowitej przepustowości sieci do 16 mln gasu, w porównaniu z 12,5 mln, jakie obowiązują dzisiaj. Do tego dodano by opłaty podstawowe, które byłyby zależne od tego, czy przepustowość sieci jest powyżej lub poniżej docelowej wartości 10 mln gasu. Górnicy zatrzymywaliby tylko napiwki płacone w celu ustalenia priorytetów transakcji, podczas gdy opłata podstawowa byłaby spalona.

Autor poleca też:



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here