Naga MarketsButerin udzielił ostatnio wywiadu dot. jego projektu. Pytany o cenę ETH odpowiedział, że wysoka wartość tokenu jest bardzo dobra dla całego ekosystemu.

W czasie rozmowy wspomniał o genezie projektu:

Po części chodziło o wyróżnienie Ethereum spośród innych projektów krypto, które zbyt intensywnie starają się wybić. Jednak chodziło również o zminimalizowanie ryzyka prawnego. Staraliśmy się, by projekt nie wyglądał na coś, co byłoby objęte regulacjami finansowymi.

Wysoka cena jest dobra?

Na pytanie z nagłówka Buterin odpowiedział twierdząco:

Mogę powiedzieć, co jest takiego ważnego w tym, dlaczego wyższa cena jest lepsza od niższej. Jednym argumentem jest oczywiście bezpieczeństwo. Jeśli cena wynosi zero, to sieć w żaden sposób nie może być bezpieczna. Tak to działa w algorytmach Proof-of-Work (PoW) i Proof-of-Stake (PoS).

Ponadto na drogim ETH zyskują startupy:

Jeśli cena będzie wyższa, (projekty) będą miały więcej pieniędzy na to, co chcą zrobić… Będą lepiej finansowane, jeśli cena wzrośnie.

ICO – dzieckiem Ethereum?

Vitalik był pytany też o ICO. Czy uważa się niejako za ojca tej idei?

W którymś momencie ICO musiało się pojawić na jakiejś platformie, nieważne jakiej

-odpowiedział z charakterystyczną dla siebie skromnością.

A może to jednak nie skromność a tylko świadomość, że ICO zawiodły:

Niektóre projekty były po prostu oszustwami. Ich marketing był nadmierny, a część z nich wykorzystuje mój wizerunek twierdząc, że byłem ich doradcą.

Niestety takie rzeczy się dzieją. Gdyby istniała magiczna różdżka, która mogłaby ich wszystkich zamknąć, prawdopodobnie byłoby lepiej. Ale magiczne różdżki nie istnieją.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Syn Nakamoto

W związku z tym, że Buterin zaprojektował Ethereum, może być stawiany niemal na równi z samym tajemniczym Satoshim Nakamoto, który stworzył bitcoina i blockchain. Zapytany o to, co doradziłby legendarnemu twórcy, odpowiedział:

Satoshi miał naprawdę ciężką pracę i nie mógł przewidzieć, w jaki sposób rozwinie się ekosystem, że stanie się czymś więcej niż tylko eksperymentem naukowym.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here