Naga Marketsvitalik ButerinOd momentu uruchomienia w 2015 r. ethereum (ETH) znalazło szerokie zastosowanie użycia w grach, zarządzaniu tożsamością, zdecentralizowanych finansach (DeFi) i w wielu innych dziedzinach. Jednak współzałożyciela Vitalika Buterina najbardziej zaskoczyły przypadki użycia tokenów niewymiennych (NFT), które w tym roku odniosły spektakularny sukces. Kurs ETH/USD silnie wzrasta w piątek znajdując się od krok od okrągłego poziomu 4000 USD.

Buterin: Istnieje „aspekt spekulacyjny” w NFT, ale widzę w nich potencjał

Taylor Monahan, założycielka i dyrektor naczelny MyCrypto zapytała Buterina: „Który przypadek użycia (ethereum) najbardziej Cię zaskoczył?”. Vitalik odpowiedział krótko: „NFT”.Współzałożycieli ethereum nie rozwinął tego tematu, ale wspominał wcześniej o sukcesie branży NFT i jej roli w przyspieszeniu adopcji kryptowaluty ethereum, która w tym tygodniu odnotowała 20% wzrost.

Ludzie dużo mówią o przestrzeni DeFi i NFT, jak o czymś, co naprawdę udało się przebić do głównego nurtu i zainteresować wiele osób – powiedział Buterin podczas majowego szczytu Decrypt’s Ethereal Summit.

Powstanie i rozwój kultury NFT

NFT to unikalne kryptograficznie tokeny, które można powiązać z treściami cyfrowymi, takimi jak obrazy i muzyka. Opensea, wiodący rynek NFT, odnotował do tej pory ponad 3 miliardy dolarów wolumenu obrotu w sierpniu i ustanowił nowy dzienny rekord, gdy NFT nadal eksplodują w głównym nurcie.

invest

Marki i celebryci uruchamiają własne NFT, a sprzedaż dzieł sztuki cyfrowej o wartości wielu milionów dolarów trafiła na nagłówki gazet. Buterin przyznał, że istnieje „aspekt spekulacyjny” w NFT, ale zachwycał się ich potencjałem „pozwalania grupom ludzi, którzy wcześniej nie mieli w ogóle żadnego modelu biznesowego, na posiadanie pewnego rodzaju modelu biznesowego po raz pierwszy”. Może to obejmować twórców, artystów, a nawet organizacje charytatywne.

NFT może być wykorzystane jako sposób na kreowanie pewnych interakcji, które po prostu nie mogły wcześniej zaistnieć – podkreślił.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Ethereum (ETH) coraz bliżej bariery 4000 USD

Notowania ETH/USD wzrastają w tym tygodniu o ponad 22% docierając w piątek w okolice okrągłego poziomu oporu 4000 USD. W efekcie kurs znajduje się o krok od historycznego maksimum 4380 USD. Pokonanie tego szczytu otworzyłoby drogę w kierunku psychologicznej bariery 5000 USD. Z drugiej strony lokalny poziom wsparcia stanowi poziom 3340 USD i dopóki kurs utrzymuje się powyżej strefy wsparcia 2915 – 3000 USD trend wzrostowy powinien być kontynuowany.

Kurs ETHUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs ETHUSD na interwale dziennym, tradingviewJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here