Naga MarketsVitalik Buterin: Token Uniswap (UNI) powinien zostać wyrocznią cenową
Vitalik Buterin, jedna z najważniejszych osób w świecie ETH

Natywny token protokołu Uniswap o nazwie UNI może znacznie zwiększyć swoją użyteczność, stając się wyrocznią cenową dla stablecoinów, twierdzi założyciel sieci Ethereum, Vitalik Buterin.  W propozycji złożonej na platformie zarządzania Uniswap, Buterin stwierdził, że udany ekosystem zdecentralizowanych finansów (DeFi) musi opierać się na “wysoce bezpiecznej wyroczni cenowej”.

  • Algorytmiczne stablecoiny, aktywa syntetyczne i pożyczki zależą od wyroczni (z ang. Oracle).
  • Problem polega jednak na tym, że Uniswap obecnie nie zapewnia takowej dla wyceny tokenów ERC-20.

Uniswap i token UNI jako wyrocznia cenowa dla tokenów ERC-20

– Jest to istotny problem. Algorytmiczne stablecoiny potrzebują wyroczni dla ceny ETH/USD, aby móc funkcjonować, a szczególnie potrzebują wyroczni dla aktywów dolarowych poza łańcuchem, a nie żadnej konkretnej instancji USD w ramach łańcucha – wyjaśniał Buterinn.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zaleca, aby Uniswap i token UNI wkroczyły i zapewniły taką wyrocznię (np. wzorowaną na projekcie Augur lub UMA), wyspecjalizowaną w dostarczaniu danych cenowych, która jest solidna i trudna w przeprowadzeniu ataków i prób manipulacji.

Chociaż Chainlink jest wykorzystywany w tym celu przez wiele projektów, wiodący dostawca wyroczni byłby lepiej obsłużony z “bardziej minimalistyczną alternatywą, która jest skoncentrowana na optymalizacji bodźców i maksymalizacji kosztów ataku.” UNI jest w doskonałej pozycji, aby uzupełnić Chainlink, powiedział Buterin.

Uniswap zapewnia wartość dodaną z wielu powodów, wśród których znajduje się między innymi jego spora kapitalizacja rynkowa. Jak zauważył Buterin, Uniswap i Chainlink to dwa największe projekty oparte na Ethereum. Co ciekawe, Uniswap niedawno wyprzedził Chainlink jako największy protokół DeFi, z całkowitą kapitalizacją rynkową dla UNI wynoszącą 22 miliardy dolarów. LINK natomiast wyceniany jest na 20,1 miliarda dolarów.

Wspierając wyrocznie cenowe, a co za tym idzie solidniejszy ekosystem stablecoinów, Uniswap znajduje się na lepszej pozycji do generowania znacznie wyższych przychodów z opłat transakcyjnych. “Jeśli w łańcuchu pojawią się syntetyczne aktywa o dużej objętości i wytrzymałości, będzie to jeszcze bardziej wartościowe dla Uniswap” – powiedział Buterin.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

invest

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig kurs akcji | bitcoina | biomed lublin notowania spółki publiczne | co to jest blik? | komentarz giełdowy |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here