Naga Markets
Vitalik Buterin świętuje The Merge Ethereum. Mówi o wieloletnim marzeniu
Vitalik Buterin

Gdy zegar odliczał czas do ostatnich chwil wielkiej aktualizacji kryptowalutowej seci Ethereum (ETH), jej pomysłodawca Vitalik Buterin dołączył do livestreamu “Ethereum Mainnet Merge Viewing Party” prowadzonego przez Fundację Ethereum, aby podzielić się ze społecznością swoimi przemyśleniami.

  • Chwilę przed tym, jak odbyło się The Merge, współzałożyciel Vitalik Buterin podzielił się ze społecznością swoją ekscytacją i wizją PoS.
  • Jak przyznawał, wprowadzenie proof-of-work było marzeniem twórców sieci niemal od pierwszych dni jej powstania
  • „Każdy kto pomógł doprowadzić The Merge do końca powinien czuć się dzisiaj bardzo dumny”, komentował Buterin
  • Inwestuj w kryptowaluty w formie CFD razem z brokerem Plus500. Już teraz załóż rachunek!

Vitalik Buterin o The Merge sieci Ethereum

Buterin zapytany o to, czy jest podekscytowany The Merge odpowiedział: „jestem absolutnie podekscytowany tym, że wychodzimy z ery proof-of-work”.Współzałożyciel jednego z największych blockchainów na świecie dodał, że historyczne przejście sieci z proof-of-work (PoW) na proof-of-stake (PoS) było w planie od lat, zostało jednak kilkukrotnie przełożone.

To było oczywiście marzeniem ekosystemu Ethereum niemal od początku. Rozpoczęliśmy badania nad proof-of-stake wpisem na w styczniu 2014 roku – dodawała jedna z najpopularniejszych w ekosystemie kryptowalutowym postać.

The Merge może być postrzegany jako ponowne odkrycie praw fizyki, komentował dalej Buterin. PoW działa z wykorzystaniem funkcjonalności świata rzeczywistego, takich jak elektryczność, sprzęt i komputery. Podczas gdy z PoS, wszystko jest zwirtualizowane, “w zasadzie pozwalając nam stworzyć symulowany wszechświat, który ma swoje własne prawa.”

Wśród największych motywacji do przejścia z PoW na PoS znajdują wysokie koszty i ogromne zużycie energii. Mówi się, że The Merge drastycznie je zmniejszy, nawet o 99,95%. Buterin wskazał również, że nie tylko będzie to dobre dla środowiska, co było ważnym tematem wśród ekologów, ale także dla “nieśrodowiskowych efektów zewnętrznych.” Jako przykład podano wzrost cen GPU – procesorów graficznych – spowodowany wydobyciem ETH.


W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

XTB

Wkrótce po wystąpieniu Buterina podczas transmisji na żywo, The Merge ostatecznie nastąpił 15 września o 08:42 czasu polskiego w bloku 15537393. Połączenie warstwy wykonawczej Ethereum mainnet i warstwy konsensusu Beacon Chain miało miejsce przy Terminal Total Difficulty 58750000000000000000000. Po Merge, sieć nie polega już na mechanizmie konsensusu PoW.

Buterin pogratulował społeczności i zapoczątkował kolejną erę Ethereum wpisem na Twitterze:

Te nowe optymalizacje pozwalają deweloperom i użytkownikom skalować sieć w sposób, który nie był możliwy lub który był nie do utrzymania w przeszłości. Jest to ważny krok w masowym przyjmowaniu zdecentralizowanych technologii i włączaniu kolejnych użytkowników do ekosystemu.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kghm akcje rekomendacje | enea giełda | dolar kurs prognoza | benefit kurs akcji | livechat akcje kupno | benefit kurs | dzisiejszy kurs rubla |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here