TMS


Twórca Ethereum, Vitalik Buterin ogłosił za pośrednictwem twittera, że wewnętrzne rozwiązanie firmy ethereum w zakresie skalowania dla protokołu Ethereum Blockchain – sharding, jest coraz bliższe ukończenia. Wiadomość ta pojawia się w momencie, gdy platforma staje przed coraz większą presją skalowania, aby nadążyć za rosnącym popytem.

Co to jest Sharding?

Sharding to metoda zwiększania liczby transakcji, które może przetwarzać blockchain. W istocie Sharding jest rozwiązaniem optymalizującym proces weryfikacji transakcji i smart kontraktów poprzez podział sieci bloków na partycje zwane shardami. Zamiast tego, że każdy węzeł przechodzi przez całą historię transakcji sieci Ethereum blockchain, Sharding pozwala na przypisanie określonych węzłów do określonych shardów, optymalizując proces weryfikacji transakcji pomiędzy węzłami.

“Sharding to ogromna, ogromna zmiana w sieci” – powiedział Phil Daian, pracownik naukowy Uniwersytetu Cornell – Inicjatywy na rzecz Kryptowalut. “Wiele osób uważa, że jest to okazja do przeprojektowania modeli ekonomicznych i innych aspektów systemu”.

Ethereum pod lupą SEC i CFTC

Wcześniej James Ray, programista Ethereum pracujący nad skalowalnym rozwiązaniem o nazwie Drops of Diamond, powiedział, że wymóg, aby węzły weryfikowały wszystkie transakcje w sieci blockchain, ogranicza zdolność do skalowania. Zauważył on, że “w dużej mierze z tego powodu Bitcoin jest ograniczony do ~ 3-7 transakcji na sekundę, Ethereum do 7-15 itd. Jednak to stawia pytanie: czy istnieją sposoby na stworzenie nowego mechanizmu, w którym tylko mały podzbiór węzłów weryfikuje każdą transakcję?

Według Buterina, podstawowa idea obecnej wersji Shardinga dowodzi koncepcji, która obejmuje implementację łańcucha sygnalizacyjnego lub pełnego Caspera, który jest połączony z główną siecią blockchain Ethereum. Dodał, że łańcuch sygnalizacyjny przy stosowaniu Sharding może wydawać nowe bloki co dwie do ośmiu sekund, co jest znacznie szybsze niż istniejące łańcuchy bloków.

Skalowanie jest konieczne

Współzałożyciel Coinbase, Fred Ehrsam, powiedział, że aby Ethereum wspierał zdecentralizowane aplikacje z milionami aktywnych użytkowników, będzie musiał poprawić ponad 100-krotnie swoją skalowalność. Obecnie programiści oczekują, że Sharding, Casper i Plasma wprowadzą skalowalność Ethereum na kolejny poziom, aby wspierać rozproszone aplikacje na dużą skalę.


Chcesz bezpiecznie przechowywać swoje BTC i ETH? Już dziś sprawdź ofertę LUNONoble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułEthereum pod lupą SEC i CFTC
Następny artykułCoinMarketCap świętuje pięciolecie istnienia: nowe funkcje i logo oraz aplikacja mobilna
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here