Naga MarketsVitalik Buterin przekazuje SHIB i inne petcoiny na cele charytatywne. Shiba Inu mocno w dółWspółzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, który stał się najmłodszym znanym na świecie kryptowalutowym miliarderem niecałe dwa tygodnie temu, przekazał ponad 1 miliard dolarów w kryptowalutach na rzecz India Covid Relief Fund i szeregu innych organizacji charytatywnych. W tym celu pozbył się ogromnych ilości tokenów-memów o psiej tematyce (petcoiny), które zostały mu podarowane przez twórców monet Shiba Inu (SHIB), Dogelon (ELON) i Akita Inu (AKITA). W reakcji na ruch ze strony Buterina ich notowania silnie traciły w trakcie środowej sesji.

  • Twórcy SHIB, ELON i AKITA przesłali ogromne ilości swojej waluty na portfel Buterina chcąc się w ten sposób wypromować
  • W przypadku Shiba Inu miała to być również forma „spalenia” sporej dostępnej podaży SHIB, które nie miały wrócić do obiegu
  • Buterin utarł jednak nosa twórcom petcoinów i przelał część otrzymanych środków na cele charytatywne
  • Przed tym ruchem, Buterin posiadał 8 mld dol. w SHIB zgromadzonych na portfelu ETH

Twórca Ethereum przelewa otrzymane za darmo tokeny na cele charytatywne

Wspomniane we wstępie kryptowaluty nabrały rozpędu po oszałamiającym rajdzie Dogecoina (DOGE) w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Chociaż zbudowane są wokół podobnych memów wykorzystujących wizerunek popularnej japońskiej rasy psa Shiba Inu, to posiadają znacznie większe zasoby tokenów.

Te artykuły również Cię zainteresują
W jednej transakcji Buterin przekazał 50 bilionów tokenów SHIB o wartości 1,2 miliarda dolarów na rzecz India Covid Relief Fund założonego przez indyjskiego przedsiębiorcę technologicznego Sandeepa Nailwala. Nailwal to współzałożyciel i COO firmy Polygon, protokołu, który agreguje skalowalne rozwiązania na Ethereum w systemie wielołańcuchowym. Wcześniej w kwietniu Buterin przekazał funduszowi około 600 000 dolarów w etherach i tokenach maker (MKR).

Nailwal zapewnił inwestorów SHIB, że fundusze zostaną wydane w sposób odpowiedzialny. “Nie zrobimy niczego, co skrzywdzi jakąkolwiek społeczność, zwłaszcza społeczność detaliczną zaangażowaną w SHIB” – napisał Nailwal na swoim Twitterze.

Dodatkowo, szef Ethereum wysłał około 441 milionów dolarów w tokenach AKITA do Gitcoin, platformy open-source, zgodnie z informacjami dostawcy danych blockchain Etherscan.

Inne godne uwagi darowizny, opiewające na miliony dolarów (i również dokonane w etherze), obejmują darowizny dla GiveWell, organizacji non-profit zajmującej się oceną podmiotów charytatywnych, Methuselah Foundation, która koncentruje się na przedłużaniu ludzkiego życia, oraz Machine Intelligence Research Institute, skupiającego się na rozwoju bezpiecznych technologii sztucznej inteligencji (AI).

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

invest

Vitalik Buterin uciera nosa twórcom SHIB oraz innych petcoinów

Petcoiny zostały przekazane Buterinowi z założeniem, że nie będzie ich sprzedawał. Anonimowi twórcy Shiba Token w ciągu ostatniego roku przesłali 50% podaży tokenów SHIB do portfela Vitalika Buterina licząc, że te zostaną po prostu zamrożone, a sam zainteresowany nie zdecyduje się ich użyć. Na stronie internetowej monety widnieje informacja, że 50% całkowitej podaży “zostało spalone poprzez przesłanie do Vitalika Buterina”, co oznacza, że aktywa miały zostrać trwale usunięte z obiegu, a przynajmniej tak zakładali twórcy.

Niektórzy zwolennicy rynku spekulowali, że Buterin może “rugować” posiadaczy SHIB i sprzedać monety niwelując ruch będący chwytem marketingowym. I rzeczywiście, ruchy Buterina znacząco wpłynęły na ceny tokenów. Według Coinbase, Shiba Inu spadł o 36%, Dogelon Mars spadł o 65%, a Akita Inu o ponad 50% w ciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin.

SHIB/USDT vs. ELON/USDT vs. AKITA/USDT na wykresie H1. Źródło: Tradingview.com

Co ważne, może to oznaczać, że rzeczywista pomoc otrzymana przez organizacje charytatywne może okazać się znacznie mniejsza niż początkowe kwoty. Buterin wciąż posiada ponad 1 miliard dolarów w ETH, choć tuż przed dokonaniem darowizn przeniósł praktycznie wszystkie swoje udziały na inny adres.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig kurs akcji | bitcoina | biomed lublin notowania spółki publiczne | co to jest blik? | komentarz giełdowy |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here