Naga MarketsVitalik Buterin posiada 8 mld dol. w Shiba Inu (SHIB) na portfelu Ethereum
Vitalik Buterin

Spoglądając do portfela Ethereum nalezącego do twórcy sieci Vitalika Buterina można znaleźć w nim wiele tokenów ERC-20, które na przestrzeni lat przesyłali mu twórcy kolejnych projektów. Wśród nich znajdują się między innymi warte miliardy dolarów udziały w projekcie Shiba Inu (SHIB), którego twórcy samozwańczo okrzyknęli „Zabójcą Dogecoina” (DOGE).

  • Shiba Inu rośnie o ponad 2 miliony procent od początku roku kopiując sukces Dogecoina
  • Na fali astronomicznych wzrostów SHIB i DOGE powstają kolejne „petcoiny”: Akita Inu, Dogelon, czy też HuskyToken
  • Twórcy SHIB twierdzą, że zablokowanie połowy podaży w Uniswap i przesłanie drugiej połowy na portfel Buterina zapewni płynność i stabilność cenową sieci

Miliardy dolarów w Shiba Inu. Vitalik Buterin „zimnym portfelem” petcoinów?

Shiba Inu oraz inne projektu kopiujące Doge, w tym Akita Inu oraz Huskytoken podarowały współzałożycielowi Ethereum własne zasoby, aby spopularyzować swoje tokeny pośród trwającego szału na Dogecoina, który dzięki Elonowi Muskowi został twarzą najnowszej misji księżycowej spółki SpaceX.

Te artykuły również Cię zainteresują
Posiadane przez Buterina udziały w ETH przekroczyły w zeszłym tygodniu granicę 1 miliarda dolarów, po tym jak aktywo pokonało poziom cenowy 3000 dolarów. Obecnie zasoby etheru są warte ponad 1,3 miliarda dolarów, co czyni 27-latka jednym z najmłodszych miliarderów na świecie.

Jednak niektóre inne tokeny w jego portfelu są wyceniane ośmiokrotnie wyżej. Jak pokazuje poniższy zrzut ekranu, Shiba Inu (SHIB), podobna do Dogecoina kryptowalutą-mem, która w ciągu ostatnich 30 dni zyskała 43 860% wartości, jest obecnie warta oszałamiające 8,4 miliarda dolarów.

Kryptowaluty w portfelu Buterina

Na swojej stronie internetowej, SHIB jest opisywany jako “zdecentralizowany token kryptowalutowy”, który zamknął 50% całkowitej podaży na Uniswap i “wyrzucił (prywatne) klucze”. Projekt uruchamia własną zdecentralizowaną giełdę o nazwie “Shibaswap” gdy tylko uda się zakończyć niezbędny audyt.

Shiba dodatkowo chwali się, że wystarczająco dba o to, by zespół stojący za projekt nie dokonał dumpu posiadanych przez siebie tokenów. “Pozostałe 50% zostało spalone poprzez przesłanie do Vitalika Buterina i byliśmy pierwszym projektem podążającym tą ścieżką, więc każdy musi kupić na otwartym rynku, zapewniając sprawiedliwą i kompletną dystrybucję, gdzie deweloperzy nie posiadają tokenów zespołu, które mogą zrzucić”, wyjaśnia strona.

Wygląda na to, że ludzie nagrodzili to posunięcie. SHIB przeszedł od niemalże nieistniejącej jeszcze w zeszłym tygodniu waluty do wartości ponad 14 miliardów dolarów łącznej kapitalizacji.

Oczywiście Buterin mógłby spieniężyć przesłane do niego kryptowaluty, historia pokazuje jednak, że nie chce angażować się w kampanie promocyjne konkurencyjnych, małych (w porównaniu z ETH) tokenów dbając o swoją reputację.

invest

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Petcoiny, czyli zwierzęce tokeny, zyskują na popularności

Inne petcoiny wydają się podążać za tym samym trendem i wykorzystują podobną strategię co SHIB. Akita Inu (AKITA), Dogelon (ELON), HuskyToken (HUSKY) i Bulldog (BDOG) są łącznie warte setki milionów dolarów i wysłały 50% swojej własnej podaży do portfela ETH Buterina.

Istnieją również inne monety-memy, takie jak Anti-Lockdown (FREE), Freecoin (ponownie, FREE), Donkey (DONK) i GOAT Coin (GOAT), które są warte dziesiątki milionów dolarów i także zostały dobrowolnie przesłane na portfel twórcy Ethereum.

Petcoiny są prawdopodobnie pompowane przez ogromny wzrost cen Dogecoina w ostatnich miesiącach, który sam w sobie zyskał ogromny rozgłos dzięki takim osobom jak prezes Tesli Elon Musk, gwiazda kamerek internetowych Mia Khalifa i magnat biznesowy Mark Cuban.

Niektórzy, tak jak Cuban, zaczęli nawet akceptować DOGE jako metodę płatności przy sprzedaży swoich towarów: w tym przypadku drużyny koszykarskiej Dallas Mavericks w zeszłym miesiącu, a fani kupili za pomocą memecoina towary o wartości ponad 122 000 dolarów.

Tylko w tym roku wartość Dogecoin wzrosła o tysiące procent, a sukces ten dał początek wielu projektom związanym z DOGE. Z kolei tłum, zaślepiony jednostkową tendencyjnością, podbił monety takie jak SHIB do miliardów dolarów kapitalizacji, napędzany czystą spekulacją

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje orlen | co oznacza blik | mercator forum parkiet | comparic pl | kurs ropy brent |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułImpel miał 6,58 mln zł zysku netto, 11,08 mln zł zysku EBIT w I kw. 2021 r.
Następny artykułEthereum może podrożeć do 20 tys. dol. do 2025 r., uważa panel ekspertów
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here