Naga Markets

Vitalik Buterin porównuje krytykuje ekonomię DeFi. Porównał ją do dodruku dolarów przez FedTwórca Ethereum, Vitalik Buterin, ponownie ostrzega przed naiwnym i przesadnie entuzjastycznym nastawieniem względem sektora zdecentralizowanych finansów (DeFi). Ekspert kryptowalut porównał ekonomiczne zasady stojące za yield farmingiem (strategią wykorzystywaną w DeFi do pomnażania zysku z pożyczania kryptowalut) do drukowania pieniędzy przez Rezerwę Federalną.

  • Vitalik Buterin w 2013 roku stworzył podwaliny kryptowaluty Ethereum w wieku jedynie 19 lat
  • Buterin twierdzi teraz, że yield farming jest niebezpiecznym narzędziem porównując go do dodruku Fed

Yield farming jak dodruk Fed

Vitalik Buterin będący współtwórcą powszechnie znanej kryptowaluty Ethereum ostrzegł w swoich tweetach przed zagrożeniami wynikającymi z optymizmu związanego ze stosowaniem yield farmingu.Yield Farming jest sposobem na pozyskiwanie środków poprzez zdobywanie kryptowalut z użyciem już posiadanych kryptowalut dzięki wykorzystaniu programów komputerowych nazywanych także smart kontraktami. Poprzez nie pożycza się środki za opłatą prowizyjną w postaci kryptowalut.

– Serio, ilość monet, która musi być nonstop drukowana żeby zapłacić tym dostarczycielom płynności w schematach 50-100% zwrotu z yield farmingu sprawia, że największe banki centralne wyglądają jakby był zarządzane przez Rona Paula. – zaznaczył Vitalik Buterin.

Buterin uważa, że takie zagrania sprawiają, że kryptowaluty związane z yield farmingiem będą miały inflacyjne konsekwencje. Jest to szczególnie istotne w przypadku kiedy farmerzy sprzedają coiny nieświadomym inwestorom, którzy kupują je po napompowanych cenach nieuwzględniających inflacyjnego czynnika.

NED

Nie wszyscy są jednak tak pesymistycznie nastawieni jak Buterin. Inwestor David Lach twierdzi, że można porównać yield farming do start-upowych projektów związanych z kryptowalutami.

– Jeśli potraktujesz te wydrukowane monety jak nowe kryptowaluty (jak BTC, ETH itd.) to tak, jest to szalone. jednak jeśli widzisz udziały w nowy projekt krypto czy start-up, który generuje przepływy pieniężne, to nie jest to aż tak szalone. Zawsze będą powstawać nowe start-upy z realnym potencjałem w branży kryptowalut. – stwierdził Lach.

Zobacz również: Elon Musk z majątkiem większym niż Mark Zuckerberg. Tesla na historycznych szczytach

Buterin odpowiedział na wypowiedź Lacha, że nie widzi żadnego możliwego sposobu dla wielu projektów na generowanie przepływów pieniężnych. Podkreślił także konieczność stworzenia aplikacji generujących opłaty, aby takie projekty przetrwały w długim terminie.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here