Naga MarketsVitalik Buterin odradza brania pożyczek po to, by inwestować w kryptowalutyZałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, opublikował na Twitterze dość zaskakujący post. Nie chodziło tym razem o kwestie technologiczne. Poprosił inwestorów z rynku kryptowalut, aby ci nie brali pożyczek na zakup cyfrowych walut.

  • Buterin apeluje do swoich followersów na Twitterze, by ci nie brali pożyczek na zakup kryptowalut.
  • Przy okazji wspominał, że sam, gdy zaczynał grę na giełdzie, zabezpieczył się sprzedając część swoich aktywów, by “nie zbankrutować”.

VItalik Buterin: nie zapożyczaj się, by inwestować!

W poniedziałek Buterin udostępnił post na Twitterze, ostrzegając obserwujących, aby nie zaciągali pożyczek na zakup kryptowalut w nadziei, że będą w stanie spłacić pożyczkę wraz z odsetkami, ponieważ cyfrowa waluta zacznie zyskiwać na wartości.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Proszę, nie rób takich rzeczy. NIGDY nie polecałbym nikomu zaciągnięcia pożyczki osobistej na zakup ETH lub innych aktywów [platformy] Ethereum”

– ostrzegł Buterin.

Od zera do milionera

Dalej Buterin wspominał też swoje inwestycje:

„7 lat temu, zanim jeszcze Ethereum w ogóle wystartowało, miałem tylko kilka tysięcy dolarów. Mimo tego sprzedałem połowę mojego bitcoina, aby upewnić się, że nie zbankrutuję, jeśli [kurs] BTC spadnie do zera”.

Od tego czasu rosyjsko-kanadyjski deweloper z rynku blockchaina przeszedł długą drogę. W 2018 roku Forbes oszacował wartość netto Buterina na około od 400 do 500 milionów dolarów w kryptowalutach.

Dziś za 1 ETH płaci się aż 583 USD. Sieć projektu przechodzi do tego ważną dla niej reformę – Ethereum 2.0. W jej efekcie znacznie zmniejszy się podaż ETH na giełdach i sposób kopania kryptowaluty (algorytm PoW zostanie zastąpiony przez PoS, który nie wymaga np. koparek). Do tego znacznie poprawić ma się skalowalność sieci, co także może pomóc w adopcji Ethereum i rozwiązań na nim budowanych, takich jak np. projekty DeFi czy DAO.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here