Naga Markets

vitalik ButerinVitalik Buterin oczekuje, że znane wirtualne waluty – Dogecoin i Zcash zmienią swój konsensus na Proof of Stake (PoS). W jego opinii wiarygodność tego mechanizmu będzie rosła z czasem wraz z jego ewolucją. Wdrożenie go w Ethereum zmniejszyło ilość energii zużywaną przez drugą co do wielkości kryptowalutę aż o 99,95%. 

  • Vitalik Buterin wyraził nadzieję na to, że ZEC i DOGE zmienią swoje mechanizmy osiągania konsensusu na PoS
  • W opinii współzałożyciela Ethereum wiarygodność PoS z biegiem czasu wzrośnie
  • Chcesz kupić bądź sprzedać BTC, ETH lub jakakolwiek inną kryptowalutę? Zapoznaj się z ofertą cashify, siecią kantorów umożliwiającą wymianę ponad 460 kryptowalut

Vitalik Buterin oczekuje, że Dogecoin i Zcash przejdą na PoS

Podczas gdy druga co do wielkości kryptowaluta porzuciła energochłonny Proof of Work (PoW), jej współzałożyciel spodziewa się tego, iż inne projekty w przyszłości pójdą w tę samą stronę. 

Podczas dyskusji na Messari Mainnet 2022 Vitalik Buterin został zapytany o to, czy w jego opinii wszystkie sieci powinny przejść na PoS. Rosyjsko-kanadyjski programista odpowiedział wówczas twierdząco.

Zmiana mechanizmu konsensusu przez Ethereum zmniejszyła energochłonność tego projektu aż o 99,95%. To z kolei wywołało aplauz ze strony zwolenników ochrony środowiska. Oczywiście obok ruch ten znalazł również swoich przeciwników. Niektórzy członkowie społeczności zaczęli sugerować, że przez to projekt ten stał się mocno scentralizowany. 

Vitalik Buterin uważa natomiast, iż wiarygodność PoS z biegiem czasu wzrośnie. Podczas rozmowy podkreślił, iż żywi nadzieję na to, że zarówno ZEC, jak i DOGE pójdą w ślady ETH. Współzałożyciel Ethereum wspomniał o tym, iż Zcash powinien zmienić swój konsensus już w 2018 r. Zooko Wilcox-O’Hearn komentując te słowa, przyznał, że czeka na to, aż ETH dokona tego, jako pierwszy.  

Kolejnym ważnym wydarzeniem dla ETH ma być sprostanie wyzwaniu związanemu ze skalowalnością. Projekt ten ma zająć się tym w ciągu nadchodzących 18 miesięcy. 28-latek dodał, że ekosystem Ethereum ,,musi to dostarczyć’’. 

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

DOGE stał się drugą co do wielkości kryptowalutą PoW

Po przejściu przez Ethereum aktualizacji The Merge Dogecoin stał się drugą największą pod względem kapitalizacji rynkowej wirtualną walutą, która wykorzystuje PoW. Na pierwszym miejscu w dalszym ciągu widnieje Bitcoin (BTC). Trzecie zaś należy do Ethereum Classic (ETC). 

XTB

Fundacja Dogecoina rozważała już w przeszłości możliwość przejścia na PoS. Po raz pierwszy taki pomysł padł z jej strony we wrześniu ubiegłego r. Kilka miesięcy później wydała natomiast plan, wedle którego wokół DOGE mogłaby zostać zbudowana wersja “community staking”.  

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułDruk UV Kraków – nowoczesna technologia druku cyfrowego
Następny artykułKurs funta szoruje po dnie, w tle obniżki podatków
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here