Naga MarketsVitalik Buterin, współzałożyciel Ethereum, powiedział, że karty płatnicze zasilone kryptowalutami przyczynią się w większym stopniu do przyjęcia wirtualnych pieniędzy na dużą skalę niż napływ funduszy od instytucji do ETF-ów, w świetle ostatniej decyzji SEC.


„Myślę, że zbyt duży nacisk kładzie się na BTC, ETH czy jakiekolwiek ETFy, a zbyt mały nacisk na to, by ludziom łatwiej było kupować rzeczy od 5 do 100 dolarów za pośrednictwem kart w małych sklepach. Ta pierwsza opcja jest dobra do pompowania cen, ale ta druga do faktycznej adopcji” – powiedział Vitalik.

Podczas gdy ostatnio wniosek wysunięty przez braci Winklevoss został odrzucony przez SEC ponownie, istnieje inna szansa na przełom w tej kwestii. 10 sierpnia komisja ma podjąć decyzję co do CBOE ETF. Krytycy twierdzą jednak że ten czynnik podniesie jedynie cenę Bitcoina w krótkim terminie.

Z drugiej strony takie skoki cenowe, są bardziej szkodliwe dla kryptowalut, ponieważ dodatkowo potwierdzają wrażenie, że mają one zmienny i spekulatywny charakter. Dla traderów byłaby szansa na ponowne pompowanie monety w kierunku wyższych poziomów, niektórzy widzą powrót BTC nawet do 25 000 $ po uruchomieniu ETF.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPoniedziałkowy przegląd rynków – dolar amerykański największym przegranym sesji
Następny artykułDascoin – scam czy kryptowaluta przyszłości?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here