Naga MarketsVitalik Buterin (Ethereum): Sława i pieniądze bywają bardzo irytujące, twierdzi założyciel ETH
Vitalik Buterin

Vitalik Buterin szczerze opowiedział o swoich doświadczeniach jako „lidera” sieci Ethereum. Jak przyznał są chwile, w których chciałby być „mniej widoczny” uważa bowiem, że życie jako osoba publiczna potrafi być czasami bardzo irytujące.

Założyciel Ethereum jak celebryta? Vitalik Buterin mówi o swojej rozpoznawalności

Komentarz Buterina rzuca światło na aspekty tego, jak wygląda prowadzenie projektu kryptowalutowego, który jest jednym z największych na świecie. Negatywną stroną jest radzenie sobie z obsesją ludzi na punkcie kryptowalut, przyznaje programista.Do kwestii tej w przeszłości odnosiły się już inne prominentne postacie rynku cyfrowych aktywów. Na przykład, pod koniec ubiegłego roku, miliarder i inwestor Mark Cuban określił bitcoina mianem religii. Podobnie Finn Breton, profesor nauk i technologii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis, twierdził, że kryptowaluta może stanowić część tożsamości ludzi.

– Kiedy kupujesz bitcoina, w rzeczywistości kupujesz całą scenę cyfrowych aktywów. I jest to scena, która może być częścią twojej tożsamości – twierdził.

Mówiąc o chęci bycia mniej widocznym, Buterin opisywał natomiast dokuczającą rozpoznawalność w miejscach publicznych. Dodał, że noszenie maseczek w trakcie pandemii Covid-19 pomaga mu w pozostawaniu niezauważonym.

– Chodzi nie o same kwestie bezpieczeństwa, co o samą zdolność posiadania życia i braku przypadkowych ludzi podbiegających i mówiących „czy to ty jesteś Vitalik Buterin?”. Są chwile, kiedy zdecydowanie uważam takie rzeczy za irytujące – wyjaśnia.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

invest

Charles Hoskinson mówi o zastraszaniu i groźbach śmierci

Chociaż Buterin nie boi się o swoje bezpieczeństwo, współzałożyciel Ethereum, Anthony Di Iorio, powiedział, że odchodzi z kryptowalut, częściowo z powodu obaw o swoje zdrowie i życie. Di Iorio ma ochroniarzy od 2017 roku i powiedział, że nie czuje się już bezpiecznie, będąc zaangażowanym w aktywa cyfrowe.

Podobnie, dyrektor generalny Input-Output Global, Charles Hoskinson, podzielił się podobnymi obawami na początku tego roku. W szokującym poście wideo, Hoskinson opisał ataki, z którymi spotyka się codziennie, zarówno online, jak i w prawdziwym życiu.

– Zostałem zaatakowany na wszelkie możliwe sposoby. Nazywano mnie przestępcą, czasami prosto w twarz. Ludzie przejeżdżający obok mojego domu wykrzykiwali moje imię. Grożono mi śmiercią, ludzie wysyłali mi pocztą biały proszek udając, że to wąglik, okradano mój dom, wielokrotnie zagrożono mojemu bezpieczeństwu – komentował.

Pasja ludzi do kryptowalut, jak widać na powyższych przykładach, czasami może zmierzać w nieodpowiednim kierunku.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here