Naga MarketsVitalik Buterin: Ethereum 2.0 przyniesie pozytywy wcześniej niż sądzicie!Podczas niedawnego czatu Fundacji Ethereum, Vitalik Buterin wyjaśnił swoje oczekiwania wobec Ethereum 2.0. Jak twierdzi, korzyści z nowej wersji sieci pojawią się szybciej, niż ludzie obecnie się spodziewają.

  • Buterin jest pewny, że Ethereum 2.0 przyniesie duże korzyści, które zostaną docenione przez społeczność szybciej, niż większość z inwestorów sądzi.
  • Ethereum 2.0 ma wystartować już 1 grudnia. Całość projekty potrwa parę lat.

Ethereum 2.0 już w grudniu

Wiadomo, że Ethereum 2.0 ma wystartować 1 grudnia. Przynajmniej wtedy ma rozpocząć się pierwsza faza projektu, który zapewne potrwa 2-3 lata.

Te artykuły również Cię zainteresują
Teraz współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, odpowiedział na szereg pytań społeczności w ramach czatu na Reddicie. Stwierdził np., że spodziewa się zauważalnej poprawy działania sieci raczej wcześniej niż później. Chodzi mu o to, że algorytm PoS zostanie wdrożony wcześniej niż sądzono.

Sieć Ethereum cierpiała zaś przez dłuższe okresy na pewne przeciążenia. Działo się to np. w 2017 r. w czasie poprzedniej bańki na kryptowalutach. Z kolei niedawno hossa na DeFi doprowadziła do tego, że w ramach blockchaina trzeba było płacić wysokie opłaty gas i dłużej czekać na transfery ETH.

Rozwiązanie wszelkich bolączek

Ethereum 2.0 ma zaś poprawić np. skalowalność sieci, czyli znacznie zwiększyć liczbę transakcji, jakie mogą być w jej ramach zawieranie w czasie jednej sekundy. Poza tym algorytmem łańcucha przestanie być proof-of-work, a zacznie proof-of-stake (PoS), co oznacza zmianę metody kopania ETH. Tym samym możliwe będzie stake’owanie, czyli niejako deponowanie ETH w sieci, co zmniejszy podać kryptowaluty, która jest w obiegu. To zaś może przełożyć się na duży skok kursu ETH na giełdach. Dziś za 1 ETH płaci się 466 USD.

Wszystkie te zmiany mają na celu skrócenie czasu, po którym ETH 2 stanie się użyteczne dla ludzi – powiedział Buterin.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here