Naga MarketsVitalik Buterin, twórca ethereum, właśnie przekazał 300 000 USD w kryptowalutach trzem start-upom z rynku blockchain.


Trzy projekty, które otrzymały granty w postaci ETH, to Prysmatic Labs, ChainSafe Systems i Sigma Prime.

Warto dotować rozwój

Wszystkie wymienione projekty pracują nad rozwojem sieci blockchain ethereum 2.0. Sigma Prime tworzy klienta ethereum 2.0 o nazwie Lighthouse, Prysmatic Labs pracuje nad skalowalnością ethereum, zaś ChainSafe także buduje klienta ethereum 2.0.

Decyzja Buterina zapadła prawdopodobnie w odpowiedzi na wątek twitterowy, w którym znani członkowie społeczności ethereum dyskutowali na temat sposobów, w jakie można ulepszyć technologię.

W jego ramach Preston Van Loon, współzałożyciel Prysmatic Labs i inżynier oprogramowania w Google, napisał na Twitterze, że jego projekt nie posiada wystarczających środków, by w pełni realizować swoje cele.

W odpowiedzi otrzymał post Buterina, o treści, która musiała go bardzo mile zaskoczyć:

“Właśnie wysłano 1000 et. YOLO raz się żyje.”

Druga dotacja została przyznana Sigma Prime, kiedy współzałożyciel projektu Paul Hauner napisał na Twitterze, że także jego start-up potrzebuje wsparcia. Buterin odpowiedział… kolejnym 1000 ETH.

Trzecia darowizna trafiła do kanadyjskiego ChainSafe. Tu Buterin podkreślił jednak publicznie, że “oczekuje wyników”

Co ciekawe, Prysmatic Labs i Sigma Prime otrzymały już wcześniej darowizny od Fundacji Ethereum. Firma Prysmatic Labs otrzymała w październiku aż 500 000 USD i 100 000 USD w marcu, a Sigma Prime 150 000 USD w październiku.

Problemy finansowe

Obecna cena etheru, kryptowaluty ethereum, wynosi ponad 103 USD. Nie jest jednak tajemnicą, że bessa na rynku cyfrowych walut doprowadziła do problemów finansowych wielu projektów, które powstały na bazie ICO. Komplikacje wynikają zapewne z faktu, że tylko część tych firm zamieniało zebrane eth na waluty typu fiat w czasie, gdy cena była znacznie wyższa niż obecnie. Wraz ze spadkiem kursu kryptowalut spadają więc także ich środki na prowadzenie działalności.

Buterinowi zapewne zależy na rozwoju jego sieci, ponieważ na rynku powstaje konkurencja. Problem skalowalności – stanowiący jeden z większych problemów ethereum – chce rozwiązać np. chiński IOST, który na początku przyszłego roku ma odpalić swój MainNet.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here