Naga Markets
Vitalik Buterin: Atak 51% na ETH 2 z powodu DeFi nie jest zagrożeniem
Vitalik Buterin

W związku rosnącą popularnością Yearn.Finance, które umożliwiło yield farming przy wykorzystaniu natywnej kryptowaluty platformy Ethereum przyciągając już pierwszego dnia ponad 137 tys. ETH pojawiły się głosy, że może doprowadzić to do próby przejęcia kontroli nad siecią oraz przeprowadzenia ataku 51%. Vitalik Buterin rozwiewa jednak obawy i twierdzi, że jeżeli rzeczywiście doszłoby do realizacji takiego scenariusza, to nie powinien on być zagrożeniem dla integralności projektu.

  • Buterin zakłada, że nawet jeżeli doszłoby do ataku, to jego wykonawca mógłby dokonać go tylko jednokrotnie
  • i zostałby szybko „wycięty” tracąc kontrolę nad monetami, które byłyby niezbędne do utrzymania kontroli

Buterin bagatelizuje szansę przejęcie sieci Ethereum

Jak twierdzi współzałożyciel Ethereum, tokeny oparte na Proof-of-Stake w porównaniu do tych opartych o Proof-of-Work są o wiele mniej podane na ataki tego typu. Jednak spora część społeczności pozostaje sceptycznie nastawiona i nie wierzy zapewnieniom Buterina: należy bowiem pamiętać, że ciężko byłoby zidentyfikować właściwy fork po dokonaniu ataku oraz fakt, że atakujący kontrolowałby główny łańcuch.W momencie gdy konkurencja na rynku DeFi zacznie się zwiększać, szansa na przejęcie kontroli nad siecią powinna się zmniejszać, twierdzi Sebastian Moonjava z platformy Real Vision. Wystarczy, że kolejne platformy zaczną udostępniać yield farming przy wykorzystaniu ETH i innych popularnych walut. Yearn.Finance obecnie jest szóstym najpopularniejszym projektem zdecentralizowanych finansów pod względem wielkości, a jego wartość oscyluje w granicach 900 milionów dolarów.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>NED

Poprzedni artykułKurs euro (EUR/USD) w okolicach 1,18. Wsparciem są nieco lepsze odczyty usługowych PMI
Następny artykułKurs funta (GBP/USD) pozostaje poniżej bariery 1,33
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here