Naga MarketsTemat “odzieżówek” w ostatnim czasie jest dość popularny m. in. ze względu na ich odporność na spadki na giełdzie. Owszem przeżywają swoje ruchy korekcyjne ale patrząc na wykres z dalszej perspektywy to są to ruchy o charakterze naturalnym.

Sprawdź ofertę brokera HFT w zakresie inwestycji na spółkach z GPW

Te artykuły również Cię zainteresują
Bez wątpienia najlepszym liderem wzrostów jest spółka Bytom [BTM], a po drugiej stronie znajduje się spółka LPP.

0224-vstWróćmy do wykresu Vistuli – co ona może nam zaoferować? O analizę poprosił mnie mój serdeczny kolega ze wskazaniem, że VST znajduje się na linii trendu wzrostowego. I tym tematem chciałbym się teraz zająć. Na wstępie dodam, że nad nami wisi porządny opór mający znaczenie średnioterminowe. A co z tą linią trendu?0224-vst-t2Według mojego analitycznego oka niestety nie ma odbicia się od linii trendu(nie raz już wskazywałem ich ułomność jeżeli chodzi o czas, wystarczy, że konsolidacja lub mała korekta będzie trwała za długo i zostanie pokonana dana linia trendu i już będziemy mieli fałszywy sygnał). Na powiększeniu widać przebicie linii i korektę wzrostową.

Przebicie linii trendu wcale nie wskazuje na zmianę trendu. Najważniejszymi dla nas powinny być wyższe szczyty i dołki a w przypadku VST nic na razie nie jest zagrożone. Do mocnego wsparcia /1/ jeszcze daleko.

Ale mam dla Was alternatywę linii trendu. Skoro linie trendu wzrostowego mogą mylić, to może spójrzmy na linię trendów spadkowych, czyli linię korekt?0224-vst-dStosunkowo niedawno mieliśmy już podobną korektę, do której możemy się teraz odnieść. Narysowałem analogiczne czerwone linie, z których wynika, że cena aktualnie zrobiła krok w dobrą stronę łamiąc linię oporową korekty. Pozostał do zrobienia wyższy lokalny szczyt i możemy śmiało mówić o stałym powrocie do wzrostów.

PS. Ty też widzisz formację cenową o nazwie “klin“?


Przyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum

invest

Odwiedź nasz facebookowy profil giełdowy: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here