Naga MarketsJak wynika z oficjalnego komunikatu wystosowanego 5 czerwca przez Vistula Group, spółka wraz z rządem przedsiębiorstwa Bytom podjęła decyzję o jego przejęciu, a co za tym idzie połączeniu obu popularnych polskich marek garniturów.


Chęć stworzenia dynamicznej grupy kapitałowej i walki z konkurencją

Nota prasowa, w której Vistula komentuje decyzję o przejęciu całego majątku Bytomia w zamian za udostępnieni swoich akcji tłumaczy, że decyzja wywołana została chęcią rynkowej konsolidacji, stworzenia silnej grupy kapitałowej i walki z konkurencją:

„Planowane połączenie przyniesie wymierne korzyści łączącym się spółkom w postaci efektów synergii osiąganych głównie w obszarze kosztów ogólnych, kosztów prowadzonej działalności operacyjnej, optymalizacji kosztów pozyskiwania towarów, a także lepsze wykorzystanie zasobów ludzkich i koordynację polityki marketingowej. Długoterminowym celem planowanego połączenia jest wzrost wartości łączących się spółek” – czytamy w komunikacie.

5 czerwca jest więc historyczną datą, która kończy wieloletnią batalię cenową pomiędzy dwoma producentami. Vistula Group informowała jednocześnie o najnowszych wynikach finansowych (za maj 2017) – przychody ze sprzedaży detalicznej wyniosły 36,9 miliona zł i były wyższe od zysków w tym samym okresie rok wcześniej o ponad 17%.

W związku z decyzją akcje Bytomia notują osunięcia drugą sesję z rzędu, testując poziomy najniższe od ponad miesiąca:

Vistula realizuje natomiast zyski, chociaż początkowa aprecjacja została ograniczona przez poziom 3.40. Ten sam, który w kwietniu wywołał osunięcie ceny w kierunku tegorocznych minimów:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here