Naga MarketsVistal Gdynia – spółka dominująca grupy Vistal – to producent konstrukcji stalowych, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych.

vistal

Spółka należała do ścisłego grona liderów piątkowej sesji. Jej akcji rosły o 9% przy mocno podwyższonych obrotach. Od dłuższego czasu można zaobserwować bardzo pozytywny sentyment do spółki, także w czasie korekt, kiedy obroty maleją. Powodem piątkowej zwyżki było przekazanie informacji o podpisaniu umowy z PNC Norge Infrastructure na wykonanie konstrukcji i montaż dwóch obiektów mostowych w Norwegii. Szacunkowa wartość umowy wynosi ok. 17,8 mln zł netto. Umowa została zawarta pod warunkiem zaakceptowania spółki przez inwestora tj. Statens Vegvesen. Na wykresie widać silną obronę poziomu okolic 2 zł. Mimo, ze spółka ma za sobą już spory wzrost, wydaje się, że kurs nadal powinien próbować przynajmniej wyrównać marcowe maksima.

Zobacz również: Zapiski giełdowego spekulanta: Grupa Kęty – poprawia wyniki, notowania nadal blisko kluczowego wsparcia

PlayWay, który w 2016 roku zadebiutował na rynku głównym GPW, to inkubator zespołów deweloperskich, które tworzą gry komputerowe i mobilne w oparciu o pomysły własne oraz pomysły opracowane w centrali spółki.

playway
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas sesji z ubiegłego piątku o niespełna 2%. Pozytywne jest to, że w czasie ostatniej, bardzo płytkiej korekty zauważalny jest spadek wielkości obrotów. Mimo osiągnięcia nowych, historycznych maksimów, na razie nie pojawia się także wyraźna reakcja podażowa. W piątek pojawiły się informacje o pozytywnym charakterze. Spółka zależna PlayWay – Frozen District (twórcą i wydawca gry “House Flipper”), wypłaci na rzecz spółki-matki 15,22 mln zł dywidendy za 2018 rok. Warto także pamiętać o zbliżających się kluczowych wydarzeniach, w tym raportu za 2018 rok 26 kwietnia oraz raportu za pierwszy kwartał, który poznamy 30 maja.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here