Naga Markets
Vistal Gdynia – spółka dominująca grupy Vistal – to producent konstrukcji stalowych, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych.

vistal

Spółka należała do ścisłego grona liderów piątkowej sesji. Jej akcji rosły o 9% przy mocno podwyższonych obrotach. Od dłuższego czasu można zaobserwować bardzo pozytywny sentyment do spółki, także w czasie korekt, kiedy obroty maleją. Powodem piątkowej zwyżki było przekazanie informacji o podpisaniu umowy z PNC Norge Infrastructure na wykonanie konstrukcji i montaż dwóch obiektów mostowych w Norwegii. Szacunkowa wartość umowy wynosi ok. 17,8 mln zł netto. Umowa została zawarta pod warunkiem zaakceptowania spółki przez inwestora tj. Statens Vegvesen. Na wykresie widać silną obronę poziomu okolic 2 zł. Mimo, ze spółka ma za sobą już spory wzrost, wydaje się, że kurs nadal powinien próbować przynajmniej wyrównać marcowe maksima.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Zobacz również: Zapiski giełdowego spekulanta: Grupa Kęty – poprawia wyniki, notowania nadal blisko kluczowego wsparcia

PlayWay, który w 2016 roku zadebiutował na rynku głównym GPW, to inkubator zespołów deweloperskich, które tworzą gry komputerowe i mobilne w oparciu o pomysły własne oraz pomysły opracowane w centrali spółki.

playway
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas sesji z ubiegłego piątku o niespełna 2%. Pozytywne jest to, że w czasie ostatniej, bardzo płytkiej korekty zauważalny jest spadek wielkości obrotów. Mimo osiągnięcia nowych, historycznych maksimów, na razie nie pojawia się także wyraźna reakcja podażowa. W piątek pojawiły się informacje o pozytywnym charakterze. Spółka zależna PlayWay – Frozen District (twórcą i wydawca gry “House Flipper”), wypłaci na rzecz spółki-matki 15,22 mln zł dywidendy za 2018 rok. Warto także pamiętać o zbliżających się kluczowych wydarzeniach, w tym raportu za 2018 rok 26 kwietnia oraz raportu za pierwszy kwartał, który poznamy 30 maja.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here