Naga MarketsVistal Gdynia – spółka dominująca grupy Vistal – to producent konstrukcji stalowych, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych.

vistal

Obserwując doniesienia medialne dotyczące spółki, wydaje się, że po tragicznym roku 2017, powoli zaczyna ona wychodzić z kłopotów, co zresztą już zostało wycenione przez rynek. Ostatnie kwartały pokazują zmniejszające się starty. W pierwszym kwartale wyniosła ona 3,36 mln zł, podczas gdy rok temu sięgał 21,5 mln zł. Rosną przychody, a w ujęciu operacyjnym udało się nawet zanotować niewielki zysk. Kluczową sprawą pozostaje jednak proces restrukturyzacji, jak dotąd pozytywnie oceniany przez inwestorów. Niedawno sędzia zatwierdził plan restrukturyzacyjny. Co ciekawe w tym planie umieszczono sformułowanie o tym, że spółka zleci profesjonalnemu podmiotowi poszukiwanie inwestora.

Z jednej strony to pozytywna wiadomość, z drugiej, gdyby wyniki nadal wskazywały na straty, a inwestor nie pojawiał się, z czasem euforia wywołana restrukturyzacją zgaśnie, a tym samy zabraknie paliwa do dalszych wzrostów. Na razie mamy względnie pozytywną sytuację, gdyż w planie zapisano skupienie się na rynkach skandynawskich i tu spółka informowała o pozyskaniu już kilku kontraktów w Szwecji oraz Norwegii. Na wykresie kurs spadał od połowy kwietnia, jednak były to spadki dokonywane przy niewielkich obrotach, co mogło sugerować, że jest to ruch korekcyjny. Prawdopodobnie tak właśnie się dzieje. Szukając powodów nagłego wzrostu notowań, wydaje się, że po za przedłużeniem kadencji obecnego prezesa, bardziej kluczowe jest przyjęcie wczoraj przez rząd nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii. Z planu wynika, że już do końca 2020 roku udział OZE w energetyce ma wzrosnąć do 15%. Wydaje się, że będzie to szansa przede wszystkim dla energetyki wiatrowej. Tutaj warto przypomnieć o technologii Vistal Floating Turbin, posiadającej badania, certyfikaty i patenty, nowatorskiej metodzie stawiania farm wiatrowych na otwartym morzu. Po okresie korekty, znowu pojawia się szansa na wzrosty dla akcjonariuszy Vistalu.

Czytaj także: Braster [BRA], Śnieżka [SKA] – Gorące spółki dnia 20.05.2019

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here