Naga MarketsVistal Gdynia – spółka dominująca grupy Vistal – to producent konstrukcji stalowych, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych.

vistal

Akcje spółki drożały podczas poniedziałkowej sesji o blisko 16% przy podwyższonych obrotach. Była to druga sesja z rzędu z tak silnym wzrostem ceny. Powód zwyżki w poniedziałek był podobny do tego z piątku. Spółka zdobyła kolejny ważny kontrakt. W piątek była to umowa na budowę mostów w Norwegii za niemal 18 mln zł. Wczoraj spółka poinformowała o podpisaniu umowy na wykonanie i dostawę konstrukcji stalowej mostu w Szwecji. Szacunkowa wartość umowy wynosi 3,72 mln euro netto. Na wykresie mamy mocną reakcję popytową przy wsparciu okolic 2 zł. Wszystko więc wskazuje na to, że strona kupująca będzie dożyła do powrotu na maksima z marca.

Zobacz również: Zapiski giełdowego spekulanta: Grupa Kęty – poprawia wyniki, notowania nadal blisko kluczowego wsparcia

Grupa Bowim jest jednym z głównych dystrybutorów stali na polskim rynku.

bowim

Notowania spółki szły wczoraj w górę o nieco ponad 3% jednak przy dość niskich obrotach. Tego dnia spółka opublikowała ostateczne wyniki za 2018 rok. Zysk netto sięgnął 11,41 mln zł. Zysk operacyjny wyniósł 32,61 mln zł. Rekordowo wypadły natomiast przychody ze sprzedaży, które sięgnęły 1369,27 mln zł wobec 1130,29 mln zł rok wcześniej czyli o ponad 21% więcej. To najwyższy wynik w ponad 20-letniej historii firmy. Ciekawie wyglądają notowania spółki w ujęciu tygodniowym. Po mocnych spadkach kurs zatrzymał się na czytelnym wsparciu, gdzie doszło do odbicia. Obecnie kurs wyłamuje orientacyjną linię trendu oraz poziom poprzedniego szczytu czy także lokalnego oporu w rejonie 3 zł. Trwałe wybicie tego poziomu może oznaczać przynajmniej bardziej rozbudowaną korektę wzrostową.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here