Naga Markets


Głównym przedmiotem działalności Vistal Gdynia jest wytwarzanie i montaż stalowych konstrukcji spawanych wszelkiego typu, w tym dla sektora infrastrukturalnego, offshore, budownictwa kubaturowego oraz energetycznego.

vistal

Notowania spółki rosły w końcówce ubiegłego roku o ponad 100%. Spoglądając na notowania widać jednak, że szerszy trend jest boczny i zwyżka póki co, zatrzymała się na poziomie maksimów z początku ubiegłego roku. Aktualna korekta nie powinna więc dziwić, gdyż miejsce to jest kluczowe pod względem technicznym i może sprzyjać chęci realizacji sporych zysków. Pod względem historycznym, akcje nadal są jednak bardzo tanie. Wyraźne wyhamowanie spadków i przejście w układ boczny może świadczyć o tym, że najgorsze już za nami. Należy mieć na uwadze, że zwyżka nie jest tylko spekulacją, bowiem spółka dostarczyła konkretnego powodu.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Mowa o efektach prowadzonej restrukturyzacji czyli choćby o wynikach za trzeci kwartał, kiedy spółka odnotowała 3,83 mln zł zysku netto, wobec gigantycznej straty przed rokiem. Plan naprawczy zakłada skupienie się na najbardziej dochodowych obszarach działalności czyli m.in. na budowie mostów. W ubiegłym roku podpisano kontrakty na budowę mostów w Skandynawii, zawarto także porozumienie o wspólnej walce o nowe kontrakty ze Stocznią Gdańsk oraz GSG Towers. Trudno powiedzieć czy dojdzie do wybicia oporu. Na pewno pozytywnie wygląda słabość reakcji podażowej oraz układ wolumenu, który maleje przy sesjach spadkowych. To wskazuje, że strona popytowa nadal jest w przewadze i być może opór ponownie będzie atakowany.

Czytaj także: Atal [1AT], Medicalg. [MDG] – Gorące spółki dnia 14.01.2019

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZnamy cenę SaletaCoina
Następny artykułNZD/CAD kolejny raz testuje przełamane wsparcie – Analiza dla początkujących
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here