Naga MarketsVistal Gdynia w restrukturyzacji to producent konstrukcji stalowych, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych.

vistal

Najmocniejszym punktem pierwszej sesji nowego tygodnia była spółka Vistal, która od kilku dni silnie drożeje przy udziale wysokich obrotów. Na wykresie mamy przełamanie linii łączącej wcześniejsze szczyty i wszystko wskazuje, że niebawem nastąpi atak na tegoroczne maksimum. Powodem zwyżki jest poprawa wyników. W III kwartale zysk netto sięgnął 271,47 mln zł. Jest gigantyczna poprawa względem ubiegłego roku, kiedy sukcesem był już sam brak straty netto. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 15,93 mln zł wobec 23,26 mln zł rok wcześniej. Mocy wynik mamy także od początku roku i wynosi już 267,62 mln zł. Warto mieć na uwadze, że o spółce mówi się często w kontekście budowy farm wiatrowych na morzu i może być to dla firmy spora szansa.

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Zobacz również: AB S.A. zaczyna skupować akcje. Kurs w górę o ponad 7% w kierunku 21,50 zł

ATM Grupa jest największym niezależnym producentem telewizyjno-filmowym w Polsce.

atm grupa

Spółka wyraźnie zyskiwała podczas poniedziałkowej sesji, a powodem wzrostów była publikacja wyników za trzeci kwartał. W tym okresie spółka odnotowała 11,17 mln zł zysku netto wobec 5,24 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 14,65 mln zł wobec 6,6 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 72,54 mln zł wobec 49,06 mln zł rok wcześniej. Sumując wynik netto od początku roku mamy 28,63 mln zł w porównaniu z 16,76 mln zł zysku rok wcześniej. Przychody wyniosły 189,09 mln zł w porównaniu z 152,35 mln zł rok wcześniej. Mamy więc poprawę w każdym elemencie. Na wykresie kurs zdaje się rosnąć w kierunku kluczowego oporu przy 5 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here