Naga MarketsvistalVistal Gdynia w restrukturyzacji to producent konstrukcji stalowych, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w styczniu 2014 r. Grupa działa w segmentach infrastrukturalnym, marine i offshore, w tym infrastruktury portowej, budownictwa kubaturowego i energetyki.

Zgromadzenie wierzycieli Vistalu Gdynia w restrukturyzacji przyjęło układ o treści zgodnej ze zmianą propozycji układowych przedstawionych na zgromadzeniu, podała spółka.

“Termin rozprawy w celu rozpoznania układu został wyznaczony przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku VI Wydział Gospodarczy na dzień 18.07.2019 r.” – czytamy w komunikacie.

6 lipca Vistal podał, że zawarł umowę restrukturyzacyjną z zarządcą masy sanacyjnej oraz Bankiem BNP Paribas Bank Polska, Credit Agricole Bank Polska i ING Bankiem Śląskim określającą warunki uczestnictwa banków w zgromadzeniu wierzycieli w celu głosowania nad układem w ramach postępowania sanacyjnego spółki.

Źródło: ISBnews


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Sytuacja na wykresie:

Akcje spółki drożeją o poranku dzisiejszej sesji o niemal 10%. Opublikowana powyżej informacja była wyczekiwana i pod nią trwała ostatnia zwyżka. Warto zauważyć, że budowana była ona przy rosnących obrotach, w przeciwieństwie do wcześniejszych spadków. Wskazuje to na pozytywny sentyment do spółki i szansach powrotu do trendu wzrostowego. Na wykresie można wyznaczyć korekcyjny kanał spadkowy, jego wybicie dałoby więc czytelny sygnał do powrotu na wcześniejsze maksima. Warto też podkreślić, że spółka posiada technologię budowy wiatraków na morzu, a z najnowszych doniesień wynika, że Polska będzie chciała właśnie w ten sposób zwiększyć udział odnawialnych źródeł energii.

vistal

Czytaj także: Cyfrowy Polsat zajmie się ściąganiem wierzytelnościtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here