Naga Marketskarty debetowe visa leżące na stoleZgodnie z komunikatem prasowym opublikowanym 13 stycznia, Visa przejęła Plaid, firmę,  która opracowała sieć, która pozwala użytkownikom łatwo łączyć swoje konta bankowe z aplikacjami, których używają oni do zarządzania swoimi finansami domowymi. Gigant zapłacił za tę technologię aż 5,3 miliarda dolarów.

W ogłoszeniu podano, że aż 75 proc. światowych konsumentów korzystających z Internetu korzysta z aplikacji fintech do przenoszenia środków. W związku z tym „staje się coraz ważniejsze, aby ułatwić konsumentom korzystanie z aplikacji fintech”. Prezes i dyrektor generalny Visa Al Kelly skomentował:

„Plaid jest liderem w szybko rozwijającym się świecie fintech z najlepszymi w swojej klasie możliwościami i talentem. Przejęcie, w połączeniu z naszymi wieloma wysiłkami w branży fintech, które już trwają, pozwolą Visa uzyskać jeszcze większą wartość dla programistów, instytucji finansowych i konsumentów.”

VISA z portfelem na kryptowaluty

Co ważne, Plaid obsługuje również portfel na kryptowaluty Abra, zaś giełda kryptowalut Coinbase korzysta z usług firmy w celu uzyskania informacji bankowych dot. danego klienta.

Visa twierdzi, że przejęcie umożliwi jej ściślejszą współpracę z firmami z branży technologii finansowych. Pokazuje też, że firma nadal wykazuje żywe zainteresowanie innowacjami w sektorze fintech. W październiku Kelly powiedział, że ​​firma nadal prowadzi rozmowy z Facebookiem na temat Libry, pomimo presji ze strony organów regulacyjnych na całym świecie.

Przejęcie skomentował też Krzysztof Pulkiewicz, CEO banqUP:

“Koncern Visa kupi za 5,3 mld dolarów start-up Plaid. Wycena przedsiębiorstwa wzrosła dwukrotnie od zeszłorocznej rundy finansowania. Plaid był pierwszą firmą, która tworzyła rozwiązania łączące API różnych banków. Do tej pory był głównym graczem na tym rynku. Jego przejęcie przez Visa to znak, że najwięksi globalni gracze widzą potencjał w otwartej bankowości i upraszczających ją rozwiązaniach. Wyspecjalizowane, innowacyjne usługi B2B znacząco powiększają portfolio firmy i mogą stanowić o potencjale biznesowym nawet tych największych podmiotów.

Takie zagranie Visy świadczy przede wszystkim o tym, że rynek rozwiązań API zaczyna się konsolidować. Oczywiście w przejęciu pomogło to, że Plaid stworzono w Dolinie Krzemowej, ale i europejskie rozwiązania mają szansę nie tylko na sukces finansowy, ale także na korzystne akwizycje.”tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here