Naga Markets

Visa rozliczy transakcje w stablecoinie USD Coin (USDC). Bitcoin w górę!Firma płatnicza Visa (NYSE: V) ogłosiła w poniedziałek, że po raz pierwszy w branży łączy świat kryptowalut i walut tradycyjnych poprzez wykorzystanie stablecoina USD Coin (USDC) opartego na dolarze amerykańskim, do rozliczania transakcji z Visa za pośrednictwem sieci Ethereum – jednego z najaktywniejszych blockchainów typu open-source. W reakcji na tę informację notowania bitcoina (BTC) rosną o ponad 3,7% i testują poziom 58,3 tys. dol., najwyższy od tygodnia.

  • Visa pilotuje nowy program z Crypto.com, jedną z największych na świecie platform kryptowalutowych
  • Jeszcze w tym roku planuje zaoferować możliwość rozliczania USDC kolejnym partnerom.
  • W połowie marca prezes spółki, Al Kelly zdradzał, że płatniczy gigant chce wkrótce udostępnić kupno bitcoina swoim klientom

Visa wykorzystuje stablecoina USDC do rzoliczania z Crypto.com

Visa spędziła ostatni rok na tworzeniu ścieżki dla rozliczeń walut cyfrowych w ramach istniejącej infrastruktury Visa, która każdego dnia przesyła miliardy dolarów przez tysiące instytucji na ponad 200 rynkach i w ponad 160 walutach. We współpracy z Anchorage, pierwszym federalnie zarejestrowanym bankiem aktywów cyfrowych i wyłącznym partnerem Visa w zakresie rozliczeń kryptowalut, Visa uruchomiła projekt pilotażowy, który umożliwia Crypto.com przesyłanie USDC do Visa w celu rozliczenia części swoich zobowiązań z tytułu programu kart Crypto.com Visa.– Wsparcie dla kryptowalut jako nowego rodzaju waluty rozliczeniowej stanowi ważny krok w strategii “network of networks” Visa, której celem jest usprawnienie wszelkich form przepływu pieniędzy, zarówno w sieci Visa, jak i poza nią. Wykorzystując swój globalny zasięg, podejście partnerskie i zaufaną markę, Visa koncentruje się na dodaniu zróżnicowanej wartości do ekosystemu i uczynieniu kryptowalut bardziej bezpiecznymi, użytecznymi i możliwymi do zastosowania w płatnościach – napisano w komunikacie prasowym spółki.

Standardowy proces rozliczeniowy Visa wymaga od partnerów dokonywania rozliczeń w tradycyjnej walucie fiat, co może powodować dodatkowe koszty i złożoność w przypadku firm opartych na walutach cyfrowych. Możliwość dokonywania rozliczeń w USDC może ostatecznie pomóc Crypto.com i innym firmom działającym w branży kryptowalutowej w ocenie fundamentalnie nowych modeli biznesowych bez konieczności stosowania tradycyjnych walutowych w ich procesach skarbowych i rozliczeniowych.

Unowocześnienie systemu skarbowego Visa i integracja z Anchorage wzmacniają również zdolność Visa do bezpośredniego wspierania nowych cyfrowych walut banków centralnych (CBDC), które pojawią się w przyszłości.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Rodzime fintechy kryptowalutowe chcą partnerów, którzy rozumieją ich biznes i złożoność czynników formalnych walut cyfrowych. Dzisiejsze ogłoszenie stanowi kamień milowy w naszej zdolności do zaspokajania potrzeb fintechów zarządzających swoją działalnością w stablecoinie lub kryptowalucie, i jest to naprawdę rozszerzenie tego, co robimy na co dzień, bezpiecznie ułatwiając płatności we wszystkich różnych walutach na całym świecie – powiedział Jack Forestell, wiceprezes wykonawczy i główny dyrektor ds. produktów w Visa.

NED

Informację jako pierwszy podawał Reuters przed godziną 12:00 czasu polskiego, wkrótce po tym potwierdzała ją sama Visa. W reakcji na doniesienia, które pozytywnie wpłyną na dalszą adopcję cyfrowych aktywów, bitcoin (najstarsza i największa z kryptowalut) dynamicznie zyskiwał i testował tygodniowe maksima powyżej poziomu 58 tys. dol.

– W ciągu ostatniego roku odnotowaliśmy rekordowy wzrost w naszym biznesie i szerszym ekosystemie kryptowalutowym. Aby nadal przyspieszać proces przechodzenia świata na kryptowaluty, potrzebujemy partnerów, którzy rozumieją możliwości i narzędzia, które pomogą nam wejść na rynek szybciej i skuteczniej. Będąc partnerem Visa od kilku lat, jesteśmy podekscytowani pogłębieniem tej relacji dzięki naszej globalnej umowie i byciu pionierem ekscytującego, pierwszego na świecie rozwiązania w zakresie płatności stablecoinowej – komentował Kris Marszalek, współzałożyciel i dyrektor generalny Crypto.com.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: s&p 500 wykres | forex waluty w czasie rzeczywistym | dow index | cena ropy | biomed kurs |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here