Naga Marketskarty debetowe visa leżące na stoleStowarzyszenie Bitcoin, które promuje Bitcoin SV, twierdzi, że sieć BSV rywalizuje teraz z procesorem karty kredytowej VISA pod względem liczby zawieranych transakcji na sekundę.

  • Stowarzyszenie Bitcoin przedstawiło swój raport dot. Bitcoin SV, w którym zauważono, że projekt jest konkurencją dla VISA.
  • Ponadto stowarzyszenie inwestuje w projekt, by przyspieszyć jego adopcję na rynku.

VISA to nasz główny konkurent!

W swoim pierwszym raporcie rocznym Stowarzyszenie Bitcoin (BA) stwierdziło, że sieć testowa Bitcoin SV „konsekwentnie utrzymywała 1300 transakcji na sekundę przez dłuższy okres, oprócz obsługi szczytowego obciążenia 6400 transakcji na sekundę”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Aby spojrzeć na potencjał transakcji, sieci VISA, która od dawna uważana jest za złoty standard dla procesorów płatniczych, obsługuje ona średnio 1700 transakcji na sekundę – dodano.

Raport roczny obejmuje dokładnie okres od lutego 2019 r. do lutego 2020 r. i zawiera odważne stwierdzenia. Ponoć Bitcoin SV oferuje już lepsze zwroty dot. opłat transakcyjnych dla górników niż ma to miejsce w przypadku innych projektów.

Bitcoin SV staje się najbardziej dochodową siecią dla procesorów transakcyjnych (dla górników), która oferowała lepsze zwroty niż w przypadku BTC przez większość dni od września 2019 r. do lutego 2020 r. – dodano.

W raporcie stwierdzono też, że średni rozmiar bloku w lutym wynosił 2 MB, czyli dwukrotnie więcej niż 1,05 MB, które obowiązuje w przypadku BTC.

Stowarzyszenie liczy obecnie 1200 członków, w tym ponad 300 „aplikacji lub usług” i ponad 100 programistów. Pięć najlepszych krajów dla członków to Chiny, USA, Wielka Brytania, Kanada i Australia.

Istnieje około 400 „znanych przedsięwzięć i projektów” budowanych na BSV oraz 250 firm i usług, o których mówi się, że wspierają blockchain

Działania stowarzyszenia

Stowarzyszenie i programiści nChain dokonali jakiś czas temu „znacznej inwestycji” w Wiki Bitcoin SV, które jest zarówno zasobem dla programistów, jak i sposobem na „zwalczanie dezinformacji wokół bitcoina [SV], która jest w przestrzeni online i w mediach”.

Prezes stowarzyszenia Jimmy Nguyen spotkał się też z „przedstawicielami amerykańskich agencji rządowych i prawodawców” w Waszyngtonie, aby omówić to, jak „zbudować bardziej zgodny z prawem i przyjazny dla biznesu ekosystemu, jednocześnie zachęcając i ułatwiając innowacje zarówno w zakresie cyfrowej waluty, jak i technologii blockchain”.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here