karta płatnicza visaW trakcie środowej sesji inwestorzy z Ameryki, ale również i w innych częściach świata czekają na wyniki szeregu popularnych spółek. Wśród kilkunastu globalnych marek takich jak AT&T, UPS, czy też Whirpool znalazł się również gigant rynku płatniczego Visa oraz potentaci rynku technologicznego – Microsoft wraz z AMD. Indeks S&P500 zrzeszający pięćset największych amerykańskich spółek po wczorajszych spadkach do poziomów obserwowanych ostatni raz w lipcu z pewnością skorzystałby z porządniejszego odbicia.


Rozchwianie indeksu S&P500 i całego Wall Street

Wtorkowa sesja na Wall Street na pewno nie była pozbawiona emocji. Notowania zaczynały się w okolicach wielomiesięcznych minimów, które niedźwiedzie próbowały przeciągnąć poniżej 2700 – poziomu testowanego ostatni raz na przełomie czerwca i lipca. Ostatecznie sesja zamykała się na 0,55% plusie, jednak notowania pokonują wyraźnie 200-okresową średnią kroczącą (pierwszy raz od kwietnia, nie licząc spadków październikowych) i tworzą nową bazę popytową oddalającą się od historycznych maksimów:

W przypadku Visy analitycy prognozują zysk na akcje na poziomie $1,20 i przychody rzędu $5,42 mld co oznaczałoby wzrost o 11,6% w stosunku do poprzedniego raportu (godzina publikacji 22:05 czasu polskiego). Z kolei Microsoft zdaniem analityków zarobi $0,96 na akcję, $27,86 mld wygeneruje w przychodach co przełoży się na wzrost o 13,5% (godzina publikacji wyników 22:35 czasu polskiego). Jako ostatni (22:40 czasu polskiego) wyniki zaprezentuje AMD – prognozy zakładają $0,11 zysku na akcję, przychody rzędu $1,71 mld i wzrost o 4,1%.

SPX 24.10.2018
Źródło: Tradingview.com

Niemal bliźniaczy układ rysował również Dow Jones. W jego przypadku 200 EMA pełni jednak nadal rolę wsparcia. Nie zmienia to natomiast faktu, że doszło prawie do testu poziomu 24,75tys. pkt, czyli najniższego od pierwszej połowy lipca.

Microsoft potwierdza siłę poziomu wsparcia

Z wymienionych w tytule amerykańskich spółek praktycznie każda we wtorek testowała październikowe minima, sytuacja najciekawiej prezentuje się jednak na akcjach Microsoftu. Wstępne osunięcie do 105,00 zostało odrobione i ostatecznie dzień zamykał się nad minimami wrześniowymi na 107,50. Byki potwierdziły, że pokonanie kilkumiesięcznego poziomu wsparcia nie będzie wcale takim łatwym zadaniem i podaż będzie musiała się mocniej napracować. Nad 105,00 w grze nadal pozostaje również re-test tegorocznych i historycznych maksimów spółki wyznaczanych powyżej 116,00.

Microsoft 24.10.2018
Źródło: Tradingview.com

Ewentualne wybicie dołem pozwoliłoby natomiast przetestować okrągły poziom 100,00 gdzie przebiegają maksima z pierwszej połowy roku i 200 EMA.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here