Naga MarketsLibraPierwsze doniesienie o podmiotach, z których większość stanowią globalne korporacje, wchodzących w skład Stowarzyszenia Libra – organu odpowiadającego za mającą powstać walutę cyfrową Libra, rozważających możliwość rezygnacji z udziału w projekcie firmowanym przez Facebooka pojawiły się już sierpniu. W międzyczasie miały miejsce kolejne krytyczne wypowiedzi ze strony regulatorów, a także polityków, na temat Libry. Wśród niektórych członków pojawiły się obawy, że problemy regulacyjne Libry mogą rzutować na ich przyszłość oraz własne relacje z regulatorami.


Giganci płatności mają obawy

Jak przeczytamy w artykule, który pojawił się w serwisie Bloomberg 2 października, powołującym się na osoby „zaznajomione ze sprawą”, cztery firmy płatnicze należące do Stowarzyszenia Libra – Visa, Mastercard, PayPal oraz Stripe mają wątpliwości, czy chcą nadal być częścią globalnej waluty cyfrowej Facebooka. Udział w projekcie oznacza, iż każdy członek prowadzić będzie węzeł w ramach Libry, wnosząc z tego tytułu wkład w wysokości 10 mln USD.

Według Bloomberga wspomniani wyżej giganci z branży płatności mają za złe Facebookowi to, że zapewniał ich wcześniej, iż regulatorzy nie mają zastrzeżeń do Libry. Rzeczywistość pokazała jednak, że jest zupełnie inaczej. Teraz podmioty te obawiają się o swoją reputację, również w kontekście głośnych skandali z udziałem Facebooka dotyczących nadużyć z wykorzystaniem danych użytkowników.

Niedługo trzeba będzie podpisać wiążącą deklarację

To, że obawy pojawiają się ponownie teraz nie jest przypadkowe, bowiem według nieoficjalnych informacji już 14 października miałoby odbyć się w Szwajcarii oficjalna ceremonia podpisania formalnego przystąpienia do Stowarzyszenia Libra. Wcześniej jego członkowie podpisali niewiążące listy intencyjne.

Powyższym doniesieniom zaprzecza David Marcus – jeden ze współtwórców Libry, stojący na czele podmiotu zależnego od Facebooka – Calibra, odpowiadającego za stworzenie portfela do obsługi Libry, przyznając jednocześnie, że budowanie nowej globalnej waluty „jest trudne i wymaga odwagi.”

„Mogę powiedzieć, że z dużym spokojem i pewnością siebie zajmujemy się uzasadnionymi obawami wywołanymi przez Librę poprzez nacisk na rozmowy dotyczące wartości walut cyfrowych.” – napisał Marcus w ramach tweeta.


Tanie i szybkie wpłaty EUR. Księgowanie max, do 3h! To możliwe dzięki ofercie CoinDeal!  Sprawdź!.
tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here