Naga Marketskarty debetowe visa leżące na stoleSimplex nawiązało właśnie współpracę z Visa. Cel? Umożliwić firmom wydawanie “kryptowalutowych kart debetowych”.

  • Firma Simplex rozpoczyna współpracę z Visa. 
  • Celem jest emisja kart płatniczych, które byłyby oparte na kryptowalutach. 
  • Tym ruchem Simplex wpisuje się w szerszy trend, jaki widzimy od dawna na rynku.

Simpex + Visa = nowe kryptowalutowe karty

Ponad 200 firm partnerskich Simplex może teraz oferować swoim klientom kryptowalutowe karty debetowe, potencjalnie umożliwiając szersze wykorzystanie kryptowalut w transakcjach detalicznych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Projekt jest wynikiem niedawnego partnerstwa między Simplex i Visa, ogłoszonego w poniedziałek. Simplex, usługa wymiany pieniędzy na kryptowaluty, jest teraz głównym członkiem Visa w Europie.

Rzecznik Simplex wyjaśnił Cointelegraph, że partnerstwo to głównie bodziec dla działalności biznesowej firmy.

Dla założyciela i dyrektora generalnego Simplex, Nimroda Lehaviego, partnerstwo z Visa jest ważnym krokiem w planach firmy “dotyczących zapewnienia większego dostępu do walut cyfrowych”.

Kryptowalutowe karty debetowe

Kryptowalutowe karty debetowe pozostają ważnym elementem rynku bitcoina umożliwiającym rozwój tej przestrzeni w kwestii płatności. Zwiększone wykorzystanie walut cyfrowych do mikrotransakcji pozostaje zaś jednym z punktów odniesienia dla oceny przyjęcia kryptowalut w realnej gospodarce.

W 2020 roku wiele firm kryptowalutowych zaczęło wypuszczać karty debetowe, które pozwalają użytkownikom wydawać cyfrowe waluty w czasie zakupów. Przykładem jest np. Binance Card. Karta została niedawno wysyłana do europejskich klientów. Wcześniej w tym samym miesiącu pożyczkodawca z rynku kryptowalut, BlockFi, ogłosił własny program dot. tego typu kart.

Warto pamiętać, że w kwestii adopcji bitcoina na rynku najważniejszą decyzją było przyjęcie kryptowalut do systemów PayPal. Klienci firmy z USA mogą od niedawna płacić BTC i jeszcze paroma cyfrowymi monetami (np. ETH) za usługi i towary firm, które współpracują z PayPal. Gigant z rynku płatniczego nie wyklucza, że rozszerzy tego typu system na resztę świata.

Możemy założyć, że powyższy trend dot. płatności w BTC będzie kontynuowany w 2021 r.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here