Naga Marketskarty debetowe visa leżące na stoleNotowana na NYSE Visa poinformowała o rozszerzeniu prac nad Visa Token Service, który ma za zadanie dostarczyć użytkownikom usług firmy rozwiązań opartych o tokeny. Po co? W imię bezpieczeństwa. 


Visa Token Service zastępuje wrażliwe dane posiadaczy kart Visa anonimowym numerem tokenu, który powiązany jest z rachunkiem posiadacza. Szesnastocyfrowy kod nie niesie ze sobą żadnych informacji dla postronnych osób, za to jest w stanie dostarczyć wszystkich potrzebnych danych obu stronom transakcji.

Dziś Visa poinformowała o podjęciu współpracy z dwudziestoma podmiotami, które wkrótce wprowadzą obsługę tokenów w swoich systemach płatności. Wśród nich znajdziemy chociażby popularnego PayPala.

Dzisiaj powitaliśmy 20 nowych partnerów w serwisie Visa Token Service, którzy pomogą w tokenizacji tysięcy klientów handlowych i milionów klientów na całym świecie. Stwarza to ogrom możliwości dla naszych użytkowników i partnerów do dalszej ewolucji i wprowadzania innowacji w zakresie płatności cyfrowych. Poprawienie bezpieczeństwa płatności elektronicznych to jeden z największych priorytetów dla Visa. Współpracujący z nami partnerzy będą w stanie pomóc użytkownikom w zabezpieczeniu swoich danych oraz pieniędzy – przekonywał Ansar Ansari, senior vice president Visa.

Od czasu uruchomienia projektu w 2014 roku Visa zawiązała współpracę z ponad 60 podmiotami na całym świecie, którzy pracują nad tokenizacją transakcji pieniężnych. Dodanie wspomnianej wcześniej dwudziestki otwiera, zdaniem przedstawicieli firmy, drzwi do globalnej popularyzacji tej metody płatności.

Wykres dzienny akcji Visa
Wykres dzienny Visa| TradingView

Visa otwiera środową sesję niewielką luką wzrostową, która do momentu publikacji tego artykułu zdążyła zostać domknięta. Cena akcji V zbliża się do poziomu oporu na $143,00.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here