Naga Marketskarty debetowe visa leżące na stoleVisa i Mastercard ogłosiły w tym tygodniu ważne informacje dotyczące swojego stanowiska w sprawie aktywów cyfrowych i kryptowalut. Visa potwierdziła swoje relacje z firmami kryptowalutowymi, takimi jak Coinbase, Fold i Anchorage. W międzyczasie Mastercard stwierdziło, że rozszerzy ofertę dot. kart kryptowalutowych, zaczynając od kooperacji z firmą płatniczą Wirex.

  • Visa i Mastercard szerzej otwierają się na kryptowaluty.
  • Mastercard ma rozszerzyć swoją ofertę dot. cyfrowych walut.

Mastercard przychylnym okiem patrzy na kryptowaluty

“Dzisiaj Mastercard ogłosił rozszerzenie swojego programu #cryptocurrency. To posunięcie ułatwia partnerom wprowadzanie bezpiecznych, zgodnych kart płatniczych na rynek oraz ułatwia konsumentom przechowywanie i aktywowanie kryptowalut”

– zauważa gigant rynku płatności.

Do tego Mastercard złożyło już ponad 80 patentów dot. blockchaina, a Visa ponad 24, z czego jeden dotyczył emisji waluty cyfrowej, która mogłaby działań na bazie Ethereum. W międzyczasie Mastercard złożyło zaś patent, który może zostać wykorzystany do tworzenia nowych łańcuchów bloków z obsługą wielu walut.

Po bliższym przyjrzeniu się, widać, że patenty te zazwyczaj opisują sposoby, w jakie firmy mogą obsługiwać kryptowaluty lub wykorzystywać technologię blockchain. Nie sugerują, że Mastercard lub Visa planują wydanie kryptowaluty podobnej do bitcoina.

Ponadto nie ma gwarancji, że te patenty zostaną wprowadzone w życie; Mastercard i Visa po prostu kontrolują własność intelektualną technologii opisywanych w tych patentach.

Prawo a emisja kryptowalut

Zresztą nawet przepisy mogą zniechęcać Mastercard i Visa do tworzenia kryptowaluty. W tym kontekście bardzo istotny jest fakt, że obie firmy opuściły Libra Association Facebooka. A to w związku z obawami regulacyjnymi, jakie pojawiły się pod koniec 2019 r. Alfred F. Kelly, dyrektor generalny Visa, powiedział, że jego firma nie widzi, „w jaki sposób wymogi regulacyjne będą mogły być spełnione” przez Facebook. Tymczasem dyrektor generalny Mastercard, Ajay Banga, powiedział, że Libra nie może zobowiązać się do „pełnej zgodności z lokalnym prawem”.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here