Naga Marketskarty debetowe visa leżące na stoleKilku liderów w bankowości i płatnościach, Visa, Goldman Sachs i Six Digital Exchange, dołącza do Izby Handlu Cyfrowego, głównego głosu branży blockchain w Waszyngtonie.

  • Visa, Goldman Sachs i inni dołączają do Izby Handlu Cyfrowego.
  • Izba jest ważnym podmiotem na rynku blockchaina w USA.

Visa i Goldman Sachs chce lobbować na rzecz blockchaina?

W środę Izba Handlu Cyfrowego ogłosiła przyjęcie do siebie Visa, Goldman Sachs i Six Digital Exchange (SDX). Do organizacji dołącza też Mick Mulvaney, były szef sztabu Białego Domu i współzałożyciel Congressional Blockchain Caucus.

Mulvaney opuścił Biały Dom w marcu. W zarządzie Izby dołączy do szeregu znanych postaci z rynku blockchaina, w tym Dona Tapscotta z Blockchain Research Institute i byłego prezesa CFTC Chrisa Giancarlo, który jest teraz zaangażowany w projekt Digital Dollar.

Jeśli chodzi o skład rady doradczej, do której dodano wspomniane firmy, prezes i założyciel Izby, Perianne Boring, wyjaśnił Cointelegraph, że nacisk kładziony jest na uzyskanie szerokiego zakresu z wiedzy specjalistycznej.

Ważne jest, abyśmy mieli różne poglądy, ponieważ kiedy pracujesz nad polityką publiczną, twoja praca ma wpływ na wszystkich. Wpływa na cały ekosystem. Musisz więc upewnić się, że naprawdę rozumiesz pełen zakres branży i jak potencjalna polityka może wpłynąć na wszystkich – powiedział.

Badania dot. cyfrowych walut

Jeśli chodzi o dodanie Visa i Goldman Sachs do Izby, jest to kontynuacja polityki gigantów płatniczych i bankowych. Szef działu ds. kryptowalut w Visa, Cuy Sheffield, powiedział, że firm „nieustannie bada nowe innowacje w zakresie płatności, takie jak waluty cyfrowe, oraz sposoby łączenia się z naszą istniejącą siecią i produktami”.

Jeśli chodzi o to, co wiadomość ta oznacza dla szerszej adopcji kryptowalut, Boring powiedział Cointelegraph, że “ludzie zaczynają rozumieć znaczenie technologii blockchain w globalnej gospodarce”.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here