Naga MarketsVirgin Galactic: notowania wystrzeliły o 16% po podpisaniu kontraktu z NASAVirgin Galactic, pionier prywatnego rynku turystyki kosmicznej, w poniedziałek podpisał nowy kontrakt z NASA nazywany w branży “Space Act Agreement”. Wiadomość ta zaskoczyła inwestorów, wskutek czego kurs akcji Virgin Galactic wystrzelił w górę o niemal 16% w ciągu poniedziałkowej sesji.

  • Virgin Galactic to prywatna firma zajmująca się rozwojem komercyjnych lotów suborbitalnych w przestrzeń kosmiczną.
  • Spółka jest notowana na NYSE od września 2017 roku.
  • Akcje Virgin Galactic są wyżej o 51% niż na początku roku, ale ponad połowę niżej od rekordowych notowań z połowy lutego.

Virgin Galactic: akcje lecą w górę

Głównym powodem wzrostów notowań Virgin Galactic w poniedziałkowej sesji jest niewątpliwie podpisanie nowego porozumienia z NASA dotyczącego nowego rodzaju działalności jaki czeka Virgin. Do tej pory, spółka zajmowała się przede wszystkim turystyką kosmiczną, która w skrócie polega na wynoszeniu ludzi na granicę atmosfery i przestrzeni kosmicznej. Oprócz tego, Virgin Galactic zajmuje się rozwojem naddźwiękowej technologii lotów komercyjnych.

Od teraz, działalność Virgin Galactic rozszerza się o trening astronautów spoza NASA poprzez prowadzenie specjalnego programu przygotującego do lotu w kosmos. Ma to spowodować rozwój branży komercyjnej związanej z LEO (niską orbitą okołoziemską). To ważny krok dla kosmicznej spółki, potwierdzający dynamiczny rozwój nie tylko firmy, ale i sektora.

– Jesteśmy podekscytowani byciem partnerem NASA w tym komercyjnym orbitalnym programie lotów kosmicznych, który nie tylko pozwoli nam używać naszego statku, ale zaoferuje także naszą infrastrukturę dla NASA i innych agencji – stwierdził George Whitesides, pełniący funkcję CEO w Virgin Galactic.

Zobacz również: Wirecard od czwartku w dół łącznie aż o 86%, spółce wyparowało niemal 2 mld euro z bilansu

CMC
Ponad 9500 akcji CFD, w tym koszyki akcji. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Z pewnością entuzjazm inwestorów jest podkręcony także dzięki niedawnemu sukcesowi firmy SpaceX w postaci pierwszego lotu załogowego nowego statku czy udanych prób konstelacji Starlink. Niestety, w przeciwieństwie do Virgin, SpaceX nie jest notowany na giełdzie.

Virgin Galactic: notowania wystrzeliły o 16% po podpisaniu kontraktu z NASA
Notowania Virgin Galactic Holdings Inc. na NYSE. Źródło: tradingview.com

Choć Virgin Galactic zaliczyło w marcu gigantyczne spadki, to należy wspomnieć, że od początku roku do szczytu notowań z 19 lutego kurs akcji wzrósł ponad 3-krotnie. Teraz (22 czerwca), mimo silnej korekty wskutek pandemii, akcje są około 51% wyżej niż na początku roku. Tylko wczoraj notowania Virgin Galactic wzrosły o 15,9% do 17,39 dol. za akcję.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here