Naga MarketsGiełda Praw Majątkowych Vindexus została założona w 1995 roku i od początku związana jest z polskim rynkiem wierzytelności.

vindexus

Po dokonaniu solidnej korekty z poprzednich lat, kurs spółki w bieżącym roku rośnie już o około 40%. Spoglądając na wykres tygodniowy, widać że przecena zakończyła się przy kluczowym wsparciu opartym o wcześniejszy szczyt. Obecnie popyt mierzy się z linią poprowadzoną po wcześniejszych szczytach, grozi to oczywiście reakcją podażową, przynajmniej korekcyjną. W przypadku wybicia, cena powinna nadal wzrastać z kolejnym celem przy 10 zł. W ubiegły piątek spółka publikowała wyniki dotyczące spłat z posiadanych portfeli wierzytelności. Od początku roku wielkość spłat wyniosła 70,32 ml zł wobec 63,48 ml zł przed rokiem. W samym tylko trzecim kwartale także odnotowano poprawę, gdyż wielkość spłat wyniosła 23,94 mln zł wobec 21,11 mln zł prze rokiem. Pełny raport kwartalny mamy poznać 20 listopada.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Zobacz również: AB S.A. zaczyna skupować akcje. Kurs w górę o ponad 7% w kierunku 21,50 zł

Asseco Business Solutions stanowi centrum kompetencyjne odpowiedzialne za systemy ERP, oprogramowanie dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz mobilne systemy wspomagające zarządzanie.

asseco

Podczas piątkowej sesji spółka pokazała raport z wynikami za trzeci kwartał. Wynika z niego, że zysk netto sięgnął 15,68 mln zł w ujęciu jednostkowym wobec 14,23 mln zł prze rokiem. Zysk operacyjny wyniósł 19,57 mln zł wobec 17,29 mln zł zysku rok wcześniej. EBITDA wyniosła 25,66 mln zł wobec 22 mln zł rok wcześniej. Przychody ze sprzedaży sięgnęły 65,35 mln zł wobec 59,36 mln zł rok wcześniej. Mamy więc wyraźną poprawę wyników w trzecim kwartale, a równie dobrze wyglądają zsumowane wyniki od początku roku. W tym czasie zysk netto sięga już 45,17 mln zł w porównaniu z 43,46 mln zł przed rokiem, przy przychodach w wysokości 190,92 mln zł w porównaniu z 184,72 mln zł rok wcześniej. Spoglądając na wykres tygodniowym, widać ryzyko zejścia na niższe poziomy. Sytuacja uległaby zmianie po wybiciu ostatnich szczytów w rejonie 29 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here