Naga MarketsZarząd Giełdy Praw Majątkowych Vindexus (GPM Vindexus) nie obserwuje istotnego zmniejszenia spłat wierzytelności znajdujących się w portfelach grupy, poinformowała spółka.

“Zarząd spółki wskazuje, iż na dzień publikacji niniejszego raportu nie wystąpiło istotne zmniejszenie spłat wierzytelności znajdujących się w portfelu spółki lub jej jednostek zależnych” – czytamy w komunikacie.

Vindexus podał, że potencjalne zmniejszenie spłat z posiadanych wierzytelności w przyszłych okresach będzie związane z: negatywnym wpływem pandemii COVID-19 na sytuację makroekonomiczną kraju; prawdopodobnym istotnym wzrostem bezrobocia oraz ograniczeniem możliwości finansowych dłużników; znaczącym utrudnieniem organizacji windykacji terenowej, a także istotnym zakłóceniem działalności sądów oraz komorników.

Spółka wskazała także, że negatywny wpływ rozprzestrzeniania się koronawirusa na działalność grupy, wyniki finansowe i jej perspektywy może zostać zmniejszony na skutek: zakończenia pandemii COVID-19 i związanych z nią ograniczeń w prowadzeniu działalności gospodarczej; efektu tzw. tarczy antykryzysowej i innych programów przeciwdziałania skutkom COVID-19 wprowadzanych przez administrację państwową, a także zmniejszenia regulacji związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz usprawnienia działalności sądów i komorników, w szczególności w zakresie cyfryzacji postępowań sądowych i egzekucyjnych.

“Faktyczny rozmiar przyszłego wpływu skutków pandemii COVID-19 na działalność spółki oraz grupy jest w ocenie zarządu nieznany i uzależniony od czynników, które są poza wpływem ze strony spółki” – czytamy także.

Vindexus podkreślił, że podejmuje działania, które mają na celu ograniczenie wpływu występujących negatywnych czynników na obecną sytuację spółki oraz jej jednostek zależnych.

Spłaty z posiadanych przez GPM Vindexus portfeli wierzytelności wyniosły 28 046 tys. zł w IV kw. 2019 r. wobec 26 364 tys. zł w analogicznym okresie rok wcześniej. W całym roku 2019 r. spłaty z posiadanych portfeli wierzytelności wyniosły 98 329 tys. zł wobec 89 937 tys. zł w 2018 r., podano również.

Źródło: ISBNews


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Sytuacja na wykresie:

Na wykresie można zauważyć próbę zainicjować korekty. Ma one miejsce o tym jak wielkość spadków osiągnęła poziom poprzedniej fali spadkowej. Wydaje się, że w najbliższym czasie kurs może zrastać przynajmniej do okolic 6,30-6,50 zł.

vindexus

Czytaj także: GPW w ciągu 5 lat będzie liderem wzrostów w Europie, twierdzi Trader21Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here