Naga MarketsDziś realizujemy zamówienie pana Patryka z grupy Zyskowna Strona Giełdy na Facebook’u, który prosił o analizę spółki Vindexus [VIN].

Spółka z sektora finansów innych zajmująca się obrotem wierzytelnościami oraz windykacją. W ciągu ostatnich 12 miesięcy spółka radzi sobie wyjątkowo dobrze zyskując niemal 100% na wartości.

Te artykuły również Cię zainteresują
[pullquote align=”left” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]WYNIKI[/pullquote]

Spółka w raportach kwartalnych ma się doskonale – stabilny, stopniowy wzrost przychodów i zysków w połączeniu z malejącymi kosztami finansowymi, ogólnego zarządu czy wytworzenia. Wartość księgowa spółki jest wysoka, bo aż 11.57 zł na akcję, jednak C/WK nie odbiega od średniej z sektora. Co natomiast zwraca uwagę, to Cena/Zysk Operacyjny oraz wskaźniki oparte o Enterprise Value – te wskazują na wyraźne niedoszacowanie Vindexusa.

[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]WYKRESY[/pullquote]

Mamy więc dobrze oraz stabilnie wyglądające wyniki, a więc wypadałoby spojrzeć, czy analiza techniczna umożliwia wejście w transakcję, lub ewentualnie jakie okoliczności muszą zajść, by rozważać kupno. Przede wszystkim wspomniałem już, że spółka notuje wyraźne wzrosty w ostatnich 12 miesiącach. To sprawia, że jej kurs jest mocno wyciągnięty w górę, jednak wskaźniki fundamentalne wciąż sugerują niedowartościowanie.

vin 11 08 2016

[pullquote align=”left” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Zobacz też inne analizy spółek z GPW w naszym wydaniu![/pullquote]

W średnim terminie widzimy, że kurs pokonał właśnie definitywnie szczyt z ostatnich 4 lat (od spadków w 2011 roku). Jednak większy obraz sygnalizuje historyczną strefę oporu. Biorąc jednak pod uwagę zysk operacyjny w 2011 roku i obecnie, poziom 8zł nie powinien stanowić wielkiej przeszkody.

vin 11 08 2016 longterm

[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Wejście[/pullquote]

Przebicie tak znaczącego poziomu oporu, jakim była strefa 6,50-7,00 zł może sam w sobie być sygnałem kupna (agresywne wejście), jednak z uwagi na rozwinięty już ruch wzrostowy, będzie to prawdopodobnie wymagało sporego Stop Lossa. Innym rozwiązaniem jest zakup po jakiejś korekcie, np. do poziomu 6,50-7,00 zł (ostrożne wejście) – tutaj jednak problemem będzie to, że możemy się nie doczekać i podziwiać ewentualne wzrosty z fotela pasażera.

[pullquote align=”left” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Konkludując[/pullquote]

, jeśli raporty roczne i kwartalne rzetelnie odzwierciedlają rzeczywistość i nie ma tutaj żadnych sztuczek księgowych, to spółka wygląda bardzo obiecująco – w pewnym sensie odzwierciedla to też analiza techniczna – gwałtowny ruch w górę, w trakcie którego ciężko wskoczyć do pędzącego już pociągu.

Chciałbyś zamówić naszą analizę? Daj znać w komentarzu poniżej.


Powyższa analiza ani żadna jej część nie jest rekomendacją ani zachętą do zawarcia transakcji i ma charakter wyłącznie informacyjny. W razie wątpliwości co do treści należy szukać niezależnej, fachowej porady.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. Chodzi o sektor “Finanse > inne”, ale jeśli porównać np. do KRU (C/WK ponad 4) czy KRI (nieco powyżej 1), to VIN z 0,65 jest dość nisko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here