Naga MarketsFrancois Villeroy z Rady Prezesów Europejskiego Banku Centralnego, prezes Banque de France mówi, że zbliża się koniec zakupów aktywów netto i czy to we wrześniu, czy w grudniu nie jest kwestią egzystencjalną. Villeroy nie jest przesadnie konkretny, ale trzyma się scenariusza, który mówi, że podwyżki stóp % nadchodzą … i to nie w nadchodzących latach ale kwartałach.

W swojej dzisiejszej wypowiedzi cytowanej przez Reuters:

-Wyraźnie postrzegamy obecne spowolnienie inflacji jako przejściowe – oczekujemy, że inflacja wróci do wzrostów w nadchodzących miesiącach,

-Inflacja w strefie euro ma wzmocnić się niezależnie od krótkoterminowych fluktuacji w zakresie inflacji energetycznej

-Na nieco łagodniejsze tempo wzrostu w drugim kwartale mógł mieć wpływ wyjątkowy harmonogram wolnych od pracy dni w maju ( czyli nie tylko w PL mają dłuugie weekendy ?)

-Bez wątpienia nasza polityka zostanie skorygowana, biorąc pod uwagę, że bieżące wysokości stóp są wyraźnie uwarunkowane końcem zakupu aktywów netto.

-Ścieżka EBC zależy od perspektyw inflacji, EBC jest ostrożny przy rewizji celu inflacyjnego.

Villeroy w swojej wypowiedzi trzyma się linii EBC zbliżającego się do powolnego wycofywania się z QE, pomimo “poślizgu” w prognozach inflacji… Coraz częściej słyszymy mniej lub bardziej oficjalne zapowiedzi zakończenia QE, co przełoży się na podwyżki stóp procentowych no i stąd prosta droga do aprecjacji Euro. Rynek jak na razie przyjmuje spokojnie wiadomości płynące z ECB , EURUSD zdrożał zaledwie o 15 pipsów po ukazaniu się tej informacji w Reuters.

źródło:https://www.reuters.comtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEURAUD – zbieg kluczowych poziomów wsparcia
Następny artykułNowy symbol dla XRP by odróżnić się od Ripple
dargo redaktor comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Od 2010 r. czynnie uczestniczy w rynku Forex do chwili obecnej. Jest zwolennikiem Price Action, korzystania z jak najmniejszej ilości wskaźników. Uważa, że prostota systemu i konsekwencja w jego stosowaniu to najlepsza droga do sukcesu na rynkach finansowych, a brak cierpliwości to najczęstsza przyczyna porażek. Interesuję się klasycznymi systemami opartymi na Analizie Technicznej jak i psychologią - mechanizmami kierującymi ludzkim zachowaniem i warunkującymi podejmowanie decyzji w tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here