Naga MarketsTegoroczne VII Digital Money and Blockchain Forum  odbędzie się 21 maja br. w Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Polska, mimo bardzo dobrego startu w postaci dobrze rozwiniętego rynku walut cyfrowych oraz w zakresie przygotowywania regulacji , mając kilkadziesiąt startupów z branży blockchain finansujących się z samodzielnie pozyskanych środków – zeszła na dalszy plan, w okolice drugiej dziesiątki krajów. Zdecydowana większość polskich startupów tej branży musiała znaleźć sobie przyjaźniejsze jurysdykcje do prowadzenia działalności, a kilka firm zostało zmuszonych do zakończenia działalności lub do opuszczenia kraju. Wszystko to w kraju, który oficjalnie deklaruje kurs na innowacyjność, nowe technologie i przedsiębiorczość.

Tematyka konferencji

Jak widzimy, minione 10-lecie przyniosło nam różne doświadczenia. Zasadne jest więc pytanie o przyszłość sektora blockchain (oraz zastosowań tej technologii w zakresie płatności i finansów) w Polsce w kolejnej dekadzie. Dlatego proponujemy następującą tematykę VII edycji konferencji Digital Money & Blockchain Forum:

Blockchain i aktywa cyfrowe – perspektywa kolejnej dekady

oczywiście odnosząc ją głównie do polskiej i europejskiej perspektywy tradycyjnie w naszych konferencjach w kontekście takich zagadnień jak: Technology, Business, Payments, Commerce, Security, Law i Compliance.

Proponujemy, by w trakcie siódmej edycji Digital Money & Blockchain Forum przedyskutować następujące kwestie:

  • technologia i bezpieczeństwo – czy technologia blockchain nadal będzie najbezpieczniejszą technologią informatyczną na świecie? jakie byłyby dla niej zagrożenia?
  • podatki, prawo i regulacje – czy waluty cyfrowe wejdą do mainstreamu światowych finansów, czy też będą blokowane przez regulatorów ze względu na obawy dot. AML?, czy kraje będą konkurowały ze sobą o kapitał ulokowany w walutach cyfrowych tworząc ułatwienia podatkowe i regulacyjne, czy będą go zwalczały?
  • biznes i finanse – czy doczekamy się polskich jednorożców w branży blockchain? czy nadal będzie trwał eksodus polskich startupów za granicę? czy waluty cyfrowe będą nadal głównie przedmiotem zainteresowań ze względu na spekulację, czy ze względu na inne zastosowania (np. zdecentralizowane aplikacje i organizacje, tokenizacja aktywów)?
  • wartości i postawy – czy świat będzie dążył w kierunku centralizacji i autorytaryzmu, czy decentralizacji i demokratyzacji? co będzie miało większy prymat za 10 lat: ochrona prywatności czy chęć ochrony obywateli przez państwa przed zagrożeniami?

Konferencja jest organizowana w merytorycznej  współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uczelnią Łazarskiego (TBC).

Na zakończenie konferencji proponujemy przyjęcie pisemnego Stanowiska Forum na temat przyszłości technologii blockchain i walut cyfrowych w Polsce – do przesłania go do mediów oraz wybranych instytucji w naszym kraju. Robocze stanowisko w tym zakresie przygotujemy – wraz z prelegentami – przed konferencją.

Szczegółowy program konferencji oraz formularz zgłoszenia udziału w niej znajdują się na stronie  www.digitalmoneyforum.biz

Współorganizatorem Forum jest Uczelnia Łazarskiego oraz Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu,  Patronami Honorowymi – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, Partnerami – Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii, Polskie Stowarzyszenie Bitcoin oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne, Patronem medialnym – Comparic.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here