Naga MarketsVigo System w ciekawym układzie technicznym. Ipopema Securities publikuje prognozy za II kwartał Analitycy Ipopema Securities, w raporcie z 19 maja, podwyższyli wartość godziwą akcji Vigo System do 850 zł z 660 zł wcześniej, podtrzymując rekomendację „kupuj”. Dzisiaj w aktualizacji raportu, opublikowali swoje prognozy dotyczące wyników jakie spółka osiągnęła w II kwartale bieżącego roku. Poniżej kluczowe cytaty z raportu.

„VIGO opublikowało już przychody za 2Q21 na poziomie PLN 18.0m (wzrost o 24% k/k), wygenerowane głównie przez segment przemysłowy (PLN 7.3m) oraz technik wojskowych (PLN 6.8m). Zwracamy również uwagę na wyraźną poprawę w segmencie materiałów dla półprzewodników, który osiągnął PLN 1.1m przychodów (wzrost o 100% q/q)”„Prognozujemy marże brutto na sprzedaży VIGO na poziomie 68%, wzrost o 4pp k/k, blisko celu spółki na rok 2021. Szacujemy koszty sprzedaży i zarządu na płaskim k/k poziomie PLN 5.3m, co przekłada się na oczekiwany wynik netto spółki w wysokości PLN 7.8m (nie spodziewamy się istotnych kosztów finansowych i podatku). Prognozujemy CAPEX netto VIGO na poziomie PLN 4.6m oraz gotówkę netto w wysokości PLN 23m”

Prognoza półroczna

„W 1H21 przychody VIGO wyniosły PLN 32.6m, wzrost o 24% r/r, co odpowiada 48% naszej rocznej prognozy PLN 68.1m (wzrost o 26% r/r). Uważamy nasze prognozy za osiągalne dla spółki, szczególnie uwzględniając proces skalowania segmentu materiałów dla fotoniki oraz wprowadzenie nowych produktów do sprzedaży. Zwracamy również uwagę, iż nasza prognoza znormalizowanej EBITDA na poziomie PLN 28.7m jest zgodna z oczekiwaniami spółki (PLN 29.5m). Nasza prognoza na poziomie zysku netto wynosi PLN 24.8m (wzrost o 37% r/r), przy marży netto 36% vs. 34% w 2020”

Podobieństwa korekt

Na wykresie mamy ciekawy układ techniczny. Szerszy trend to kanał wzrostowy, w którym mamy dwie duże korekty w formie układu bocznego. Podobieństwa obu tych okresów pod względem czasowym (ok 4 miesięcy) mogłoby sugerować szanse na odbicie w połowie sierpnia. Warto zwrócić uwagę, że poprzednia korekta zakończyła się, gdy cena zaczynała opuszczać układ boczny dołem. Możliwe, że niebawem taki fałszywy sygnał zadziała po raz drugi.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here