Naga MarketsVigo System jest światowym liderem w produkcji niechłodzonych, fotonowych detektorów czerwieni.

vigo system

Notowania spółki wyraźnie zyskiwały na początku wczorajszej sesji, jednak nie udało się dowieźć wzrostów do jej zamknięcia. Tego dnia spółka przekazała informację o zakończeniu rozruchu technologicznego urządzeń do produkcji materiałów półprzewodnikowych przeznaczonych do masowego zastosowania w fotonice i elektronice. Wartość inwestycji przekracza 20 mln zł. Tym samym spółka uruchomiła nowy segment działalności o potencjale sprzedażowym liczonym w dziesiątkach mln euro. Inwestycja doskonale wpisuje się w strategie firmy na najbliższe lata. Zdaniem spółki, wejście w nowy segment może przynieść wyższe marże i wzrost wielkości przychodów. Spółka zdradziła także, że już obecnie odczuwa duże zainteresowanie nowymi produktami. Spoglądając na wykres tygodniowy, widać że kurs porusza się w trendzie wzrostowym. Obecnie kurs jest w fazie korekty ostatniego impulsu i przy linii trendu, co może przynieść szanse na kolejne odbicie w górę.

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Zobacz również: AB S.A. zaczyna skupować akcje. Kurs w górę o ponad 7% w kierunku 21,50 zł

Wielton to największy producent i sprzedawca naczep i przyczep w Polsce, a w Europie jeden z wiodących graczy tego sektora.

wielton

Akcje spółki drożały podczas środowej sesji o ponad 5% przy całkiem wysokich obrotach. Było to spowodowane publikacją raportu z wynikami za pierwszą połowę roku. Z dokumentu wynika, że spółka miała 40,13 mln zł zysku netto wobec 38,34 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 59,63 mln zł wobec 51,83 mln zł zysku rok wcześniej, a EBITDA wzrosła o ponad 26%. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 326,18 mln zł wobec 983,42 mln zł rok wcześniej. Od stycznia spółka sprzedała ponad 12 tysięcy przyczep czyli o 36% więcej niż przed rokiem. Spółka wyraziła duże zadowolenie z wyników, szczególnie że zostały one odnotowane w warunkach pogorszenia koniunktury na kluczowych rynkach. Zdaniem prezesa, podjęte działania w najbliższej przyszłości przyniosą wzrost marż generowanych na rynku brytyjskim, gdzie wcześniej spółka przejęła kontrolę nad firmą Lawrence David. Na wykresie tygodniowym nie jest jednak tak optymistycznie i po latach wzrostów, spółka traci od połowy 2017 roku. Zazwyczaj podobnej wielkości przecena jak obecnie doprowadzała choćby do solidnej korekty, dlatego można oczekiwać, że po tak mocnych wynikach, teraz także dojdzie do zainicjowania korekty.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here