Naga MarketsVigo System [VGO], Auto Partner [APR] – Gorące spółki dniaNotowany na warszawskim parkiecie producent i światowy lider detektorów podczerwieni – Vigo System, przekazał wczoraj kolejne pozytywne informacje. Chodzi o wstępne, szacunkowe dane za drugi kwartał. W tym okresie spółka wypracowała około 13,9 mln zł przychodów wobec 8,45 mln zł rok wcześniej. Wzrost przychodów ze sprzedaży wynosi więc ponad 64%. Warto także w oblicz pandemii przypomnieć, że jakiś czas temu spółka zapowiedziała wejście na rynek medyczny.

  • Vigo System notuje coraz lepsze wyniki
  • Kurs spółki najwyżej w historii
  • Auto Partner zwiększa skalę przychodów po pandemii

Chodzi o detektor do wykorzystania w urządzeniach monitorujących stan zdrowia, który zdaniem spółki, w przyszłości może być sprzedawany w dużych ilościach. Jest to jednak perspektywa 2-3 letnia.

Vigo zaskakuje wynikami

Spółka cały czas rozwija się i przeznacza spore nakłady na badania np. w tym roku około 10 mln zł oraz ponad 24 mln zł na ukończenie inwestycji tzw. cleanroomu. Na wykresie kurs jest przy historycznych maksimach i nadal zauważalny jest spory popyt na akcje spółki.

vigo

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Auto Partner blisko historycznych maksimów

Szacunkowe dane sprzedażowe za czerwiec pokazał wczoraj dystrybutor części samochodowych Auto Partner. Spółka wypracowała w czerwcu około 150,71 mln zł przychodów. Jest to kolejny miesiąc na plusie, po utrzymaniu porównywalnych przychodów rok do roku w maju. W czerwcu dynamika wzrostu była już wyraźna i wyniosła około 17%. Sumując przychody od początku roku do końca czerwca mamy około 767,42 mln zł, a więc około 6,65% więcej niże przed rokiem. Można więc powiedzieć, że spółka powoli odrabia straty wywołane pandemią.

autopartner

Dobrze wyglądają także przychody ze spółek zależnych, które w czerwcu wzrosły do 20,36 mln zł, a więc ponad dwa razy więcej niż rok temu. Warto przypomnieć wyniki za pierwszy kwartał, które były nieznacznie słabsze niż prze rokiem. Na tle pandemii, wydaje się, że i tak należy z optymizmem przyjmować ostatnie raporty. Optymizm jest zresztą widoczny na wykresie, gdzie spółka odrobiła całość strat z marcowego załamania. Wydaje się, że cena zmierza na historyczne maksima.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here