Naga MarketsVigo System podtrzymuje mocne wyniki. Wycena 660 zł - zapiski giełdowego spekulantaW miniony piątek wynikami za 2020 rok pochwaliła się technologiczna spółka Vigo System. Był to kolejny mocny raport przekazany przez firmę w ostatnich latach. Vigo System odnotował 32,55 mln zł jednostkowego zysku netto w 2020 r. wobec 13,88 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk netto z działalności powtarzalnej urósł o 30% r/r, z 13,9 mln zł w 2019 r. do 18,1 mln zł w 2020 r. Zysk operacyjny wyniósł 20,23 mln zł wobec 14,02 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 53,45 mln zł w 2020 r. wobec 42,89 mln zł rok wcześniej. Warto podkreślić, że lepsze rok do roku wyniki, spółka osiągnęła w niesprzyjającym czasie pandemii i gorszej koniunktury w swojej branży. Ubiegły rok przyniósł spółce dynamiczny wzrost sprzedaży produktów na perspektywicznych rynkach Ameryki Północnej oraz na rynkach azjatyckich.

  • Vigo System podtrzymuje trend mocnych wyników
  • Spółka wyceniona na 660 zł przez Ipopema Securities

Obroty spółki z kontrahentami z Ameryki Północnej zwiększyły się o 50%, do 9,6 mln zł, a z azjatyckimi klientami wzrosły o 60%, do 5,9 mln zł, o czym przesądziła m.in. sprzedaż produktów w obszaru przemysłu oraz ochrony środowiska. W komunikacie wskazano, że pandemia przyspieszyła trendy związane z automatyzacją i digitalizacją wszystkich procesów biznesowych i produkcyjnych i w wielu obszarach wywołała wzrost zapotrzebowania na czujniki różnego rodzaju, także te stosowane w medycynie. To powinno stwarzać dobre środowisko dla spółki w kolejnych latach. Wykres pokazuje, że kurs osiąga nowe maksima trendu wzrostowego. Od listopada kurs wzrósł o niemal 50%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pozytywna ocena wyników

“Pomimo faktu, iż wyniki VIGO nie były dla nas zaskakujące (były raczej zbieżne z naszymi prognozami), uważamy że rekordowy poziom sprzedaży oraz istotna poprawa marżowości netto (która w naszej opinii może zostać przynajmniej częściowo utrzymana w kolejnych kwartałach, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt,iż segment półprzewodnikowy nie był jeszcze rentowny w 2020 r.) mogą być odczytane jako pozytywne informacje. Na naszych prognozach VIGO jest obecnie wyceniane na P/E 20.3x na 2021E, co uważamy za wciąż atrakcyjny poziom dla spółki technologiczne” – podano w omówieniu wyników w raporcie Ipopema Securities. W raporcie akcje spółki wyceniono na 660 zł.

vigo


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here