Naga Marketsvigo systemVigo System odnotowało 8,21 mln zł jednostkowego zysku netto w I półroczu 2020 r. wobec 6,08 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

InvestCuffs

Vigo System podsumowuje wypracowane wyniki

Zysk operacyjny spółki wyniósł 9,39 mln zł wobec 6,01 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk EBITDA wyniósł 12,4 mln zł wobec 7,9 mln zł rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wypracowane w minionym okresie wyniki potwierdzają mocne fundamenty Vigo System, pozwalające nam rozwijać się i zwiększać skalę działalności również w dobie pandemii. Globalne perturbacje nie tylko nie zachwiały naszą organizacją, ale i potwierdzimy skuteczność naszego modelu biznesowego, opartego m.in. o konsekwentnie umacnianą przewagę technologiczną i zróżnicowane oraz z roku na rok poszerzane grono odbiorów naszych produktów. Nie ustajemy w poszukiwaniu nowych klientów na całym globie. W 2020 r., robiąc kolejny krok w ekspansji na rynki Azji Wschodniej, zdecydowaliśmy się na uruchomienie przedstawicielstwa Vigo System na Tajwanie. Pandemia w dłuższym okresie może wpłynąć korzystnie na rozwój naszej działalności. Obecna sytuacja m.in. uwypukliła zalety automatyzacji szeregu obszarach gospodarki i życia społecznego, która nie będzie jednak możliwa bez zastosowania wysokiej klasy sensorów. Doświadczenia ostatnich miesięcy i unaocznione w tym okresie szanse biznesowe dla Vigo System wpłyną na kształt strategii rozwoju spółki na kolejne lata, nad którą obecnie pracujemy. Nie mamy wątpliwości – potencjał rozwoju rynku, na którym działamy jest ogromny, a Vigo System dziś jest na początku drogi na biznesowy szczyt – powiedział prezes Adam Piotrowski, cytowany w komunikacie poświęconym wynikom.

Jednostkowe przychody ze sprzedaży sięgnęły 26,3 mln zł w I półroczu 2020 r. wobec 19,9 mln zł rok wcześniej.

“Dynamiczny wzrost sprzedaży w minionym okresie to w dużej mierze zasługa ponad 500-proc. wzrostu sprzedaży w segmencie zbrojeniowym, do 3,9 mln zł. Wzrost sprzedaży związany jest z realizacją zamówień dla francuskiego koncernu Safran Aerotechnics, jak również wyższej sprzedaży dla polskiego PCO (specjalizującego się w produkcji urządzeń optoelektronicznych dla wojska)” – czytamy w komunikacie.

Największym rynkiem zbytu detektorów Vigo System w 2020 r. pozostaje sektor przemysłowy, który odpowiadał w minionym półroczu za blisko 49% sprzedaży grupy. Przemysłowymi odbiorcami detektorów Vigo System są m.in. producenci analizatorów gazów, systemów monitoringu emisji oraz wykrywania wycieków gazów, jak również urządzeń wykorzystywanych w produkcji półprzewodników najnowszej generacji. Na drugie miejsce rankingu sprzedażowego, z 4,4 mln zł przychodów w analizowanym okresie, awansował segment medyczno-naukowy. To m.in. zasługa projektu realizowanego z nowym klientem Vigo System. Na trzecim miejscu pod względem wielkości obrotów w I półroczu 2020 r. uplasowali się producenci rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa transportu – systemów do wykrywania awarii w kolejach dużych prędkości oraz systemy do wykrywania pożarów w pociągach. Sprzedaż w tym segmencie, 4,2 mln zł, wygenerowała blisko 16% całkowitych obrotów spółki, wymieniono.

Spółka ocenia, że jej rentowność utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Rentowność netto za I połowę 2020 r. wyniosła 31,2%, a rentowność EBITDA 47,3%, podsumowano.

Vigo System jest światowym liderem w produkcji niechłodzonych, fotonowych detektorów czerwieni. Spółka zadebiutowała na GPW w 2014 r. Jej przychody ze sprzedaży sięgnęły 42,89 mln zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here