Naga Markets

Vigo Photonics ma umowę z Warsaw Equity ASI ws. inwestycji w innowacyjne projektyWarszawa, 14.09.2022 (ISBnews) – Vigo Photonics zawarło umowę inwestycyjną z Warsaw Equity ASI oraz Wojciechem Smolińskim, Markiem Kotelnickim i Vigo Ventures ASI (VVASI), podało Vigo System. Umowa określa zasady inwestowania w innowacyjne przedsięwzięcia technologiczne poprzez VVASI.

Umowa inwestycyjna określa zasady inwestowania, wspólnie z Warsaw Equity ASI, w innowacyjne przedsięwzięcia technologiczne poprzez VVASI. VVASI jest alternatywnym funduszem inwestycyjnym, którego działalność polega na realizacji inwestycji z branży technologicznej, przemysłowej, nowych technologii, innowacji z sektora fotoniki, optyki, automatyki, robotyki, fotowoltaiki, inżynierii materiałowej, a ponadto przedsięwzięcia pochodzące ze środowiska jednostek naukowych, koncentrujące się na projektach B+R, których rezultatem jest efektywna kosztowo produkcja innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie urządzeń i systemów” – czytamy w komunikacie.Zgodnie z umową, Vigo Photonics oraz Warsaw Equity ASI objęły nowe udziały w VVASI w zamian za wkład pieniężny w wysokości po 1,9 mln zł. Ponadto wspólnicy określili budżet VVASI do końca 2025 r. na 36,18 mln zł (tj. po 18,09 mln zł dla każdego wspólnika). Budżet ten będzie wpłacany ad hoc w ramach realizacji działalności inwestycyjnej VVASI.

Umowa została zawarta do czasu zrealizowania wszystkich exitów z dokonywanych inwestycji lub do 31 grudnia 2032 r.

Vigo Photonics (dawniej Vigo System) jest światowym liderem w produkcji niechłodzonych, fotonowych detektorów czerwieni. Spółka zadebiutowała na GPW w 2014 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs korony czeskiej prognozy na najbliższe dni | mercator medical kurs akcji | giełda ten square games | akcje pgnig najnowsze wiadomosci | comarch giełda | famur akcje wykres | kurs polenergia |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here