Naga MarketsWyżej już być nie może!Witam serdecznie w kolejnej, tym razem nieco zmienionej, odsłonie młodego wciąż cyklu pt. “Wyżej być nie może!”. Okazało się, że moje analizy, które prezentuję Państwu wraz z podpiętym do publikatora kontem rzeczywistym zaprocentowały przynosząc obiecujący zysk i tym samym zyskały sporo Państwa uwagi. Wiele pytań padło w komentarzach, ale także w prywatnych wiadomościach i uznałem, że najlepiej będzie odpowiedzieć na te pytania w formie filmiku.

Poniższy materiał video przedstawia:

  • Jakie są założenia cyklu.
  • Jakie są podstawy dla otwarcia i zamknięcia pozycji, jak prowadzę otwarte pozycje i dlaczego tak, a nie inaczej.
  • Dzisiejszą analizę wraz z objaśnieniami.
  • Wyjaśnienie problemu realizacji zysków oraz spóźnionych wejść i wyjść.

Zapraszam!

Link do profilu na Myfxbook!

Dyskusja o analizach na Forum.

PS. Video powinno mieć funkcję Full HD w ustawieniach – zachęcam do skorzystania z niej o ile tylko łącze Państwu na to pozwoli.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. Ryzyko łączne nie może przekraczać 3% na pozycję. Pozycja to dla mnie suma transakcji na danej walucie (nie parze walutowej). Czyli jeśli sprzedałem USD/JPY, to mam 3% na długiej na jenie. Teraz przesuwam Stop Loss za średnimi i tak otwierając drugą pozycję miałem zabezpieczony zysk rzędu 3%. Dodając do tego kolejną transakcję z ryzykiem -3% miałem łączną pozycję z zerowym ryzykiem. Ogólnie radzę nie dodawać do pozycji, jeśli Stop Loss wypadnie nam poniżej zera dla całej pozycji. Lepiej czekać i trzymać aż rynek się rozpędzi. Wielkość pozycji nie jest aż tak istotna – kluczem jest ryzyko na każdą transakcję (wartość pieniężna) z osobna i jak to kształtuje ryzyko dla całej pozycji.
    Jeśli mam pozycję z zabezpieczonym zyskiem +2R (R to pierwotna wartość stoploss’a) i zawieram nową transakcję z ryzykiem -1R, to wciąż potencjalny bilans tej pozycji jest dodatni (+1 R).

  2. Mam pytanie odnośnie wielkości pozycji. z video wynika że stosuje Pan 3%,ale przykładowo para usd/jpy trend spadkowy,następuje sygnał sprzedaży,otwiera Pan pozycję krótką 0,20 Lota 3 % kapitału potem pojawia się następny sygnał sprzedaży – 2 pozycja krótka 0,10 Lota,potem kolejny sygnał sprzedaży – 3 pozycja krótka 0,05 Lota,czy może 1 pozycja 0,20 , 2 pozycja 0,20 , 3 pozycja 0,20 Lota,a może 1 pozycja 0,20 Lota -3% kapitału,2 pozycja 0,50 lota- 3% kapitału, 3 pozycja 0,35 lota – 3% kapitału

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here