VI edycja Kongresu 590 odbędzie się w dniach 5-6 października w WarszawieWarszawa, 27.08.2021 (ISBnews) – Szósta edycja Kongresu 590, pod hasłem „Nowe możliwości”, odbędzie się w Warszawie w dniach 5-6 października 2021 br. Impreza, należąca do kluczowych wydarzeń gospodarczych w kraju, skupi się na siedmiu obszarach tematycznych. Są to: nowe państwo, nowe sektory, demografia, zdrowie, nauka wraz z sektorem badań i rozwoju oraz nowy obraz Polski, podali organizatorzy. Agencja ISBnews jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Jak podkreśla prezes spółki Kongres 590 Remigiusz Kopoczek, celem wydarzenia jest wspieranie rozwoju polskiej gospodarki oraz promocja polskich produktów.„Ostatnia, 5. edycja Kongresu odniosła wielki sukces: w trwającej dwa dni imprezie wzięło udział ponad 200 prelegentów. Transmisje online z paneli, prowadzonych równocześnie na 4 scenach oraz wywiady z ekspertami, obejrzało ponad 40 tys. osób. Tym razem planujemy spotkanie w tradycyjnej formule – dzięki temu wszyscy uczestnicy nie tylko będą mogli oglądać panele i wystąpienia na żywo, ale również odwiedzić stoiska naszych partnerów oraz nawiązać z nimi bezpośrednie relacje biznesowe. Taka formuła jest najbardziej efektywna” – powiedział Kopoczek, cytowany w komunikacie.

W 6. edycja przewidziano siedem kluczowych obszarów tematycznych:

* Nowe państwo

Eksperci i paneliści omówią wyzwania związane z rozwojem administracji cyfrowej, w tym rolę narzędzi wsparcia oraz programów rozwoju. Nie zabraknie też rozmowy na tematy dotyczące roli Unii Europejskiej w procesie odbudowy gospodarki oraz inwestycji infrastrukturalnych.

* Nowe rynki

Globalna gospodarka to nowe rynki zbytu, jak Afryka, Indie, Ameryka Południowa. Dotarcie do nich oznacza zbudowanie nowych form sprzedaży, zmiany łańcuchów dostaw, przejęcia i fuzje; oznacza także daleko idącą współpracę z partnerami zagranicznymi.

invest

* Nowe sektory

Pandemia przyspieszyła rozwój nowych technologii i zmiany społeczne. To szansa na zwiększenie potencjału gospodarki i konkurencyjności polskich firm.

* Demografia

Zmieniającą się gospodarka światowa wymaga nowego podejście do zagadnień związanych z rodzina, edukacja i rynkiem pracy.

* Zdrowie

Podstawą nowoczesnego państwa i gospodarki jest zdrowe społeczeństwo – to kolejne wyzwanie, jakie ujawniła trwająca pandemia. Dlatego podstawą rozwoju państwa i gospodarki jest coraz większa troska o rozwój kadr oraz nowoczesna medycyna.

* Nauka oraz badania i rozwój

Niezbędnym elementem rozwoju nowoczesnej gospodarki są badania naukowe i wdrożeniowe. Uczestnicy Kongresu przedyskutują kwestie związane ze zwiększeniem i optymalizacją nakładów na naukę. Omówią także wyzwania dotyczące absorbcji rozwiązań przez krajowy przemysł, ochrony patentowej oraz promocji własnych rozwiązań na rynkach światowych.

* Nowy obraz Polski

Ważnym elementem pozycji Polski na arenie międzynarodowej jest tzw. soft power, czyli zwiększanie atrakcyjności kraju poprzez jego kulturę i sztukę. Jednym z obszarów tematycznych 6. edycji Kongresu będzie zatem wypracowanie najbardziej efektywnych sposobów finansowania i promowania tych dziedzin, które w pozytywny sposób budują wizerunek i pozycję naszego kraju, wymieniono w materiale.

Kongres odbędzie się po raz pierwszy w Warszawie, w centrum wystawienniczym Expo XXI. Goście będą mogli śledzić wystąpienia liderów oraz debaty eksperckie prezentujące najważniejsze idee na czterech scenach jednocześnie. Przez cały czas działać będzie studio 590, w którym Goście kongresu będą na bieżąco udzielać wywiadów, a także komentować i podsumowywać najważniejsze zagadnienia.

Kongres 590 jest skierowany do wszystkich firm: od startupów, przez mikro, małe, średnie, po największe przedsiębiorstwa. Stanowi arenę wymiany myśli, poglądów i doświadczeń przedsiębiorców, menedżerów, polityków, naukowców oraz ekspertów ekonomicznych. Nazwa Kongresu 590 pochodzi od prefiksu kodu kreskowego, którym oznaczane są towary wprowadzone do obrotu na terenie Polski.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: polenergia gpw | usd | dax | ten square games akcje notowania | najwyższy kurs korony szwedzkiej | dax forum | kurs liry tureckiej sprzedaż |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here