Naga MarketsZgodnie z raportem datowanym na 20 września, Vestor Dom Maklerski rozpoczyna wydawanie rekomendacji dla Ten Square Games od zalecenia “kupuj” z ceną docelową na poziomie 116 zł.


Analitycy Vestor DM – Maciej Hebda i Michał Wojciechowski oczekują, że flagowy tytuł spółki – “Fishing Clash” – wypracuje łącznie 82 mln zł przychodów w 2018 roku. Jak czytamy w raporcie: “Według naszych szacunków, miesięczne przychody z “Fishing Clash” w sierpniu przekroczyły 9 mln zł, a w całym trzecim kwartale osiągną 27 mln zł (wzrost o 52 proc. kdk). Prognozujemy w trzecim kwartale dalszy wzrost bazy użytkowników (wzrost liczby aktywnych użytkowników miesięcznie kwartał do kwartału do 2,1 mln z 1,8 mln) oraz poprawę średnich miesięcznych przychodów od aktywnego użytkownika (do 4,2 zł z 3,2 zł kdk), głównie dzięki poprawiającej się monetyzacji wśród graczy na iOS“.

Analitycy założyli – w scenariuszu bazowym – że każda z dwóch planowanych gier spółki ma 20 proc. szans na powtórzenie wyników “Fishing Clash”. Pierwszą z nich jest “Fishing Battle”, która jest dostępna w formie tzw. soft launch od czerwca, a drugą “MiniGolf”, którego premiera ma nastąpić w drugim półroczu 2019 roku.

Vestor DM prognozuje, że w 2018 roku przychody TSG wyniosą 107,3 mln zł (27 mln zł w 2017 roku), a zysk netto 35,5 mln zł (8,4 mln zł w 2017 roku). W 2019 roku prognozowane przychody mają wzrosnąć do 144,9 mln zł, a zysk do 45,9 mln zł.
Również, według prognoz Vestor DM, Ten Square Games jest obecnie wyceniony odpowiednio na 19,8-krotność i 15,3-krotność zysku netto szacowanego na lata 2018 i 2019, co oznacza 11 proc. i 12 proc. premii do globalnych producentów gier na urządzenia mobilne typu free to play. Prognozowane przez analityków tempo wzrostu zysku spółki w latach 2018-2020 to średnio 26 proc. wobec dynamiki 24 proc. dla spółek porównywalnych.

Sytuacja na wykresie

Jak widać spółka od wejścia na giełdę po raz pierwszy wykonała głębszą korektę docierając do poziomu cenowego 86 zł za akcję. Jest to pierwsze a zarazem istotne wsparcie dla całości układu wzrostowego grupy, które jak dotąd – powoduje klasycznie odbicie wykresu. Na chwilę obecną spółka znajduje się w strefie 50% pomiędzy wsparciem a oporem więc dla dalszych wzrostów dobrym poziomem korekcyjnym wydaje się cena 93 zł, skąd spółka ponownie będzie miała potencjał wzrostowy. Cena docelowa rekomendacji DM Vestor daje potencjał wzrostowy na spółce o 16 procent, licząc od aktualnej ceny.

TSGAMES (TEN) – Wykres H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKomentarz walutowy – dolar odrabia straty
Następny artykułTMS: Gasnący optymizm
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here